› policja
00:47 / 09.02.2019

Gmina Braniewo. Pasażerka z urazem kręgosłupa w szpitalu

Gmina Braniewo. Pasażerka z urazem kręgosłupa w szpitalu

fot. KP PSP w Braniewie

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w okolicy Maciejewa, gm. Braniewo. Pasażerka bmw z podejrzeniem urazu kręgosłupa została odwieziona do szpitala.

18-letni kierowca bmw jechał trasą Świętochowo-Maciejewo. Stracił panowanie nad autem, uderzył w pień po ściętym drzewie, a następnie pojazd wywrócił się, wpadł do rowu i zatrzymał na przydrożnym polu.

18-letnia pasażerka z podejrzeniem urazu kręgosłupa trafiła do szpitala

- informuje braniewska policja.  

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zabezpieczyli miejsca zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku.

Kobieta po zabezpieczeniu i ułożeniu na noszach typu deska została przeniesiona do pojazdu zespołu ratownictwa medycznego, a następnie przewieziona do elbląskiego szpitala. Dodatkowo strażacy udzielili na miejscu wypadku pomocy medycznej kierowcy, opatrując ranę dłoni

- relacjonują strażacy.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad samochodem. Mężczyna był trzeźwy.

Funkcjonariusze ustalili także, że mężczyzna posiada uprawnienia do kierowania od sierpnia 2018r., a w chwili zdarzenia ani kierowca, ani jego pasażerka nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-latkowi. Sprawą zajmą się teraz kryminalni

- wyjaśnia braniewska policja.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%