› bieżące
17:06 / 23.03.2013

Godzina dla Ziemi WWF: zgaś światło, włącz się do zmian!

 Godzina dla Ziemi WWF: zgaś światło, włącz się do zmian!

Już 23 marca o 20.30 wybije kolejna Godzina dla Ziemi WWF – największa, prośrodowiskowa akcja w dziejach świata. Zgaś światło na symboliczną godzinę i włącz się do zmian na wwf.pl! Mowa jest o zmianach, które spowodują, że świat wokół nas stanie się bardziej zielony.

Na trzydzieści dni przed akcją, swój udział w Godzinie dla Ziemi WWF potwierdziło już 26 polskich miast, w tym Warszawa, Kraków, Wrocław, Toruń i Katowice! W 2012 roku do akcji przyłączyło się ponad 5000 miast na świecie i niemal 50 miast w Polsce. W Elblągu także zgasną światła - 23 marca o 20.30 zostanie wygaszone na symboliczną godzinę oświetlenie Urzędu Miejskiego, Bramy Targowej, Sądu Okręgowego i Katedry.

Udział w Godzinie dla Ziemi WWF jest bardzo prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie wwf.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę. No i oczywiście pamiętać o tym, aby dbać o Ziemię na co dzień: gasić zbędne światło, wybierać komunikację miejską lub rower zamiast samochodu, skracać czas porannej kąpieli pod prysznicem, wybierać lokalne i sezonowe produkty. Ważny jest efekt skali – liczy się nie tylko to, ile osób zgasi podczas Godziny dla Ziemi WWF światło, ale to, że każdy z uczestników zmieni potem swoje zachowanie. Nawet jeżeli zmiany mogą wydawać się pozornie niewielkie, ich suma może przynieść Ziemi wielką ulgę.

Co roku w akcję angażują się znani i lubiani Polacy. Podczas ubiegłorocznej Godziny dla Ziemi WWF Kinga Rusin zgasiła światło na Stadionie Narodowym w Warszawie, a znakomici polscy muzycy, tacy jak Projekt Warszawiak, Ania Rusowicz, Reni Jusis, Gaba Kulka, Paulina i Natalia Przybysz, Mika Urbaniak i Urszula Dudziak, zagrali wyjątkowy Koncert Unplugged dla Ziemi. Także w tym roku wielu znanych i lubianych Polaków postanowiło wesprzeć kampanię WWF podejmując niecodzienne wyzwania. Warto śledzić informacje na wwf.pl, niebawem zdradzimy jakie niecodzienne wyzwania podjęli politycy, artyści i dziennikarze z pierwszych stron gazet.

Podczas Godziny dla Ziemi WWF miliony osób na całym świecie gasi światło. Wygaszane są także światła na najbardziej charakterystycznych budynkach w ponad 5000 miastach, m.in.: Wieży Eiffla w Paryżu, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie. W Polsce gasną m.in. iluminacja Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki, Zamku Królewskiego, Spodka, Kopca Kościuszki, Kancelarii Premiera i Prezydenta. W ubiegłym roku w Godzinę dla Ziemi WWF zaangażowało się setki milionów osób w 150 państwach, a w Polsce oficjalnie do Godziny dla Ziemi przyłączyło się niemal 50 miast.

Więcej informacji: Anna Połotnicka, WWF Polska, apolotnicka@wwf.pl, tel. 692 452 118
Małgorzata Kosowska, WWF Polska, mkosowska@wwf.pl, tel. 606 373 466

UM

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%