16:18 / 17.11.2013

Gol w końcówce i znów porażka Concordii. Wideo

Concordia Elbląg nadal bez wygranej pod wodzą nowego trenera. Przegrana 1-2 z Siarką Tarnobrzeg  sprawiła, że szkoleniowiec zastanawia się nad dalszą pracą w tym klubie. Bohaterem Tomasz Persona, który zdobył dwie bramki.

To spotkanie szczególnie w pierwszej połowie mogło rozczarować kibiców. Siarka nie zagrała jakiegoś dobrego meczu a mimo tego wywozi 3 punkty. To dopiero druga wygrana na wyjeździe zespołu trenera Wojciecha Tułacza.

Od początku przewagę miała Siarka jednak jej akcje były niedokładne, rozegranie piłki mogło być bardziej solidne a największe zagrożenie ekipa z Tarnobrzega sprawiała po stałych fragmentach. Jednak pierwszą okazję dla gości zmarnował w 5 minucie z akcji Daniel Koczon, którego strzał obronił Przemysław Matłoka.

Siarka dominowała, ale to nie wpływało na ilość sytuacji bramkowych. Piłkarze trenera Wojciecha Grzyba próbowali zagrać kontratak, ale ich próby były niedokładne. Przewaga Siarki odzwierciedlała się w bramce Tomasza Persony w 29 minucie. To był przypadkowy gol. Dośrodkowanie ze skrzydła z rzutu wolonego i piłka minęła obrońców wpadając do bramki.

Concordia zagroziła bramce gości w tej części tylko dwa razy. W 4 minucie Patryk Galeniewski znalazł się przed bramkarzem Oskarem Pogorzelcem jednak strzelał z ostrego kąta i zawodnik Siarki zdołał obronić.  Następna sytuacja miała miejsce dopiero w 37 minucie a mimo tego wykorzystał ją jeden z najlepszych w szeregach gospodarzy Radosław Stępień, który przejął podanie w pole karne Tomasza Nawotki i zdobył gola. Goście próbowali odpowiedzieć jednak Matłoka najpierw obronił strzał w 41 minucie Wróbla a potem Marcin Truszkowski z bliska niedokładnie główkował w polu karnym.

W drugiej połowie Siarka prezentowała się lepiej i dominowała na boisku. W 48 minucie Truszkowski przed bramką w trudnej pozycji nie wykorzystał zgrania piłki Wróbla. Potem Wróbel strzelił niecelnie, a Truszkowski nie wykorzystał zagrania wbiegającego w pole karne Dawida Korony. Ten szturm piłkarzy Siarki okazał się nieskuteczny i potem obydwa zespoły dobrze grały w obronie. Jednak wpływ na zdecydowany atak gości miała czerwona kartka dla Michała Lewandowskiego w 70 minucie, za dwie żółte kartki, która sprawiła, że gospodarze wybijali głownie piłkę z własnej połowy. Jednak goście zdołali wykorzystać osłabienie rywala . W 87 minucie z rzutu wolnego strzelał Persona i piłka minęła mur i wpadła do bramki.

Concordia Elbląg – Siarka Tarnobrzeg 1-2 (1-1)

Bramki: Radosław Stępień 37. – Tomasz Persona 29., 87.

Żółte kartki: Lepczak, Lewandowski, Stępień – Frankiewicz

Czerwone kartki: Lewandowski 70.

Concordia Elbląg: Przemysław Matłoka – Michał Lepczak, Patryk Galeniewski, Damian Szuprytowski, Adrian Stępień, Radosław Bukacki (59. Michał Lewandowski), Radosław Stępień (69. Michał Kiełtyka), Tomasz Nawotka (46. Jakub Zejglić), Adrian Korzeniewski, Marcin Martynowicz, Łukasz Uszalewski

Siarka Tarnobrzeg: Oskar Pogorzelec – Dawid Korona, Dariusz Frankiewicz (77. Tomasz Ciećko), Daniel Koczon (67. Robert Tunkiewicz), Łukasz Popiela, Marcin Truszkowski, Jakub Wróbel (65. Patryk Szewc, 90. Michał Motyl), Tomasz Persona, Bartosz Sulkowski, Mirosław Baran, Bartłomiej Makowski