13:33 / 16.12.2012

Góra Chrobrego oficjalnie przywitała miłośników białego szaleństwa

Góra Chrobrego oficjalnie przywitała miłośników białego szaleństwa

fot. Rafał Kadłubowski

Sobotni poranek na Górze Chrobrego na pewno był szczególny dla miłośników sportów zimowych, bo właśnie wczoraj Góra Chrobrego otworzyła sezon narciarsko-snowboardowy w Elblągu. 

Organizator planował otworzyć stok o godzinie 10, ale wyciąg ruszył z niewielkim opóźnieniem. Jednakże, kwadrans poślizgu był niczym dla osób, które miesiącami czekały na kolejny szus ze szczytu góry.

W wir białej jazdy wpadli wszyscy: pojawili się doświadczeni już narciarze, nowicjusze i dzieci, które dopiero poznawały smak jazdy na nartach czy snowboardzie. Z minuty na minutę liczba chętnych na korzystanie z uroków zimy było coraz więcej, na pewno wpływ na to miała przyjemna aura - lekki mróz i bezchmurne niebo prosiło wręcz o przybycie na Górę Chrobrego.

Mimo czynnego jednego z trzech stoków, organizator zapewnia, że wszystkie trasy będą gotowe w przeciągu kilku najbliższych dni. Warto podkreślić, że każdy zmarznięty amator śnieżnej zabawy może skorzystać z usług punktu gastronomicznego umiejscowionego przy samym zboczu góry. Osoby nie posiadające sprzętu narciarskiego również znajdą rozwiązanie, bo przy stoku znajduje się wypożyczalnia.

Poza "standardowymi" zjazdami, właściciel przygotował snowpark dla osób, którym sama jazda nie wystarcza. Snowpark składa się z kilkunastu przeszkód i skoczni, gdzie można wykonywać wszelkiego rodzaju ewolucje, na co zresztą nastawiają się elbląscy "deskarze". 

Już jutro zapraszamy do obejrzenia w elblag.net materiału video z inauguracji sezonu zimowego na Górze Chrobrego. 

14
0
oceń tekst 14 głosów 100%