› bieżące
09:48 / 06.05.2014

Goście na premierze filmu: Powstanie Warszawskie

Goście na premierze filmu: Powstanie Warszawskie

fot. nadesłane

Producent wykonawczy filmu „Powstanie Warszawskie" i pracownik Muzeum Powstania Warszawskiego – Piotr Śliwowski, będzie gościem premiery specjalnej, na którą Kino Światowid zaprasza 9 maja (piątek) o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzi Tomasz Gliniecki, elbląski dziennikarz i pasjonat historii, obecnie pracownik Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Spotkanie z Piotrem Śliwowskim odbędzie się tuż po premierowej projekcji filmu „Powstanie Warszawskie".
- Mamy nadzieję, że nasz gość odsłoni tajniki pracy nad tą produkcją. I zechce się podzielić informacjami, których nie znajdziemy w prasie czy w Internecie – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid.

Niezwykły film. Bez wątpienia „Powstanie Warszawskie" w reżyserii Jana Komasy to najważniejszy film tej wiosny. Nie bez powodu o „Powstaniu Warszawskim" było głośno na długo przed premierą. Dlaczego? To pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction - film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej. Nowa technika realizacji filmu to zapowiedź zupełnie innego doświadczenia filmowego.

Piotr C. Śliwowski (ur. 1972 r.) - Szef Sekcji Historycznej Muzeum Powstania Warszawskiego, producent wykonawczy filmu "Powstanie Warszawskie". Absolwent Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Autor kilkunastu projektów wystawienniczych, kierował m.in. zespołem budującym replikę bombowca "Liberator". Koordynator i szef projektu "Miasto Ruin". Autor i współautor wielu publikacji na temat II wojny światowej. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i honorową odznaką jednostki wojskowej GROM.

Termin: 9 maja (piątek), godz. 18:00

Miejsce: Kino Światowid, Duża sala

Cena biletu na premierę: 15 złotych

Premiera specjalna filmu „Powstanie Warszawskie" odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w Elblągu.
Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.

Partnerzy: Europa Cinemas, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%