› bieżące
15:23 / 11.09.2014

Grad bramek na inaugurację PELA

Od mocnego uderzenia rozpoczęły nowy sezon zespoły rywalizujące w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W pierwszej kolejce kibice zobaczyli ponad pięćdziesiąt bramek, a to dopiero początek piłkarskich emocji.

Wakacyjna przerwa pozytywnie wpłynęła na formę strzelecką zespołów uczestniczących w czwartej edycji Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD. W ośmiu meczach pierwszej kolejki zespoły strzeliły łącznie 51 bramek, co daje średnią ponad sześć goli na mecz. Pierwszym liderem zostali ERGO Legioniści, którzy na inaugurację rozgromili Awatar aż 7:0. Po pierwszej połowie i dwóch trafieniach Rafała Gomułki oraz jednym golu Martina Kaczmarczyka Legioniści prowadzili już 3:0. Po zmienia stron dołożyli jeszcze cztery bramki i tym samym mogli na swoje konto dopisać pierwsze trzy punkty, które jak się później okazało dały im fotel lidera.

Od sporej niespodzianki udział w czwartej edycji ligi rozpoczęli obrońcy mistrzowskiego tytuły, zawodnicy U-99. Zespół, który w dotychczasowych trzech edycjach przegrał zaledwie trzy mecze, już na starcie nowego sezonu musiał przełknąć gorycz porażki. Wprawdzie pojedynek z Karo rozpoczął się po myśli ekipy U-99, która po golu bramkarza Mirosława Nagerskiego wyszła na prowadzenie, jednak im dłużej trwało spotkanie, tym coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy. Karo wyrównało dzięki trafieniu Ryszarda Narlocha, a kilka minut później w ślady kolegi z boiska poszedł Łukasz Siemaszko. Zawodnik Karo dwukrotnie skierował piłkę do siatki dając swojej drużynie wygraną 3:1.

Litości dla przeciwnika nie miała także Lambada, która pokonała Blues ENERGO ZET. Lambada rozpoczęła z wysokiego „C” i już po kilku minutach prowadziła 3:0. Wydawało się, że kolejne gole to tylko kwestia czasu, jednak po przerwie sytuacja na boisku nieco się zmieniła. Wprawdzie Lambada zdobywała kolejne bramki, ale nie ustrzegła się też błędów, za które zapłaciła straconymi golami i mecz zakończył się wynikiem 8:3.

Ciekawy przebieg miało także spotkanie dwóch debiutujących w rozgrywkach drużyn. W meczu Beerteam z Białymi Orłami sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początek pojedynku zdecydowanie należał do Białych Orłów, którzy po kwadransie prowadziły 2:0, a na listę strzelców wpisali się Arkadiusz Turyna i Krzysztof Malinowski. W drugiej odsłonie kontaktowego gola strzelił Maciej Czaja, ale Białe Orły znów odpowiedziały trafieniem, tym razem Piotra Piotrowicza. Ambitnie grający Beearteam do ostatnich sekund dążył do zmiany niekorzystnego wyniku i cel ten osiągnął. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Maciej Czaja dając swojej drużynie remis i pierwszy punkt w rozgrywkach PELA.

Po pierwszej kolejce w tabeli prowadzą ERGO Legioniści, druga jest Lambada, a trzecie miejsce zajmuje AC Helloween. Tabelę zamyka z zerowym kontem punktowym Awatar. Natomiast w klasyfikacji strzelców z czterema golami prowadzi zawodnik Lambady Jakub Czyżak.

Wyniki 1 kolejki:

U-99 - Karo 1:3 (0:0)
U-99: Mirosław Nagerski 1 bramka. Karo: Łukasz Siemaszko 2, Ryszard Narloch 1.

Awatar - ERGO Legioniści 0:7 (0:3)
Legioniści: Rafał Gomułka 2, Martin Kaczmarczyk 2, Zbigniew Ciężkowski 1, Paweł Miller 1, Adrian Cywiński 1.

AFK - AKS Stokrotki 2:4 (1:2)
AFK: Marek Urbański 1, Artur Bogdan 1. Stokrotki: Maciej Bielecki 1, Piotr Bałdyga 1, Piotr Kołecki 1, gol samobójczy.

Beerteam - Białe Orły 3:3 (0:2) Beerteam: Maciej Czaja 3. Białe Orły: Arkadiusz Turyna 1, Krzysztof Malinowski 1, Piotr Piotrowicz 1.

Blues ENERGO ZET - Lambada 3:8 (1:4)
Blues: Tomasz Turulski 1, Adam Turulski 1, Karol Stankiewicz 1. Lambada: Jakub Czyżak 4, Łukasz Hitner 1, Jakub Fijałkowski 1, Jan Poźniak 1, Leszek Barszczewicz 1.

Metrotest - PBG Jankowiak 4:1 (2:0)
Metrotest: Radosław Prusak 2, Michał Mieszko 1, Mateusz Jachimowicz 1. PBG Jankowiak: Piotr Światkowski 1.

EL Skład - AC Helloween 3:6 (1:3)
EL Skład: Artur Zmiemczonek 3. AC Helloween: Bartosz Siuciak 3, Jakub Rudzieniec 1, Paweł Godlewski 1, Michał Domaszewicz 1.

portEl.pl - Sąsiedzi 1:2 (1:1) portEl.pl: Michał Rutkowski 1. Sąsiedzi: Tomasz Janaczek 1, Marcin Czarnuch 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.