› zapowiedzi
13:51 / 20.08.2013

Grafatak czyli Bitwa na rysunki po raz czwarty. Tym razem pod Ratuszem Staromiejskim

Grafatak czyli Bitwa na rysunki po raz czwarty. Tym razem pod Ratuszem Staromiejskim

Letni cykl bitew na rysunki GRAFATAK organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne CO JEST? i klub muzyczny Mjazzga wkracza w końcową fazę. W piątek 23-08 o godz. 17.30 rozpocznie się przedostatni etap tej imprezy, czyli Grafatak vol. 4. Miejscem bitwy tym razem będzie plac przed Ratuszem Staromiejskim.

Grafatak to wymyślony przez członków Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? bezkrwawy pojedynek artystów na rysunki w czasie rzeczywistym. W każdej bitwie uczestniczą dwie osoby, a zwycięzca poza nagrodą w wysokości 300 zł otrzymuje prawo do uczestnictwa w kolejnej edycji. Osobami biorącymi udział w bitwach mogą być wszyscy, którzy potrafią sprawnie posługiwać się pędzlem, mazakami, ołówkami, kredami i innymi akcesoriami przy pomocy których zmalować można ciekawy obraz.

Uczestników do kolejnej edycji wybierają pomysłodawcy po zgłoszeniu kandydata na mail skcojest@gmail.com. Wymyślają również tematy, spośród których jeden wybrany przez publiczność zgromadzoną podczas Grafataku jest tematem, na który powstać mają prace uczestników bitwy. Sama publiczność również zachęcana jest do uczestnictwa podczas konkursów organizowanych w trakcie imprezy.

Za oprawę muzyczną całego przedsięwzięcia odpowiada DJ, dzięki któremu 3 godziny, jakie przeznaczone są na rysunkową bitwę upływają w tanecznej atmosferze. Finał imprezy to głosowanie, w którym zgromadzona publiczność wybiera zwycięzcę... Do Grafatak vol. 4 zakwalifikowały się niepokonana od dwóch edycji SAMIRITA oraz pretendentka do korony grafatakowej - KAMYK. Po raz pierwszy w graficznym boju zetrą się dwie artwojowniczki, co daje nadzieję na niesamowicie ekscytujący pojedynek. Przed i po Grafataku będzie można również uczestniczyć w obchodach 2-giej rocznicy powstania Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego, którego członkowie przygotowują z tej okazji wiele atrakcji na Bulwarze Zygmunta Augusta oraz właśnie przed Rauszem. W przypadku skrajnie niesprzyjającej pogody Grafatak przeniesiony zostanie do klubu Mjazzga. Regulamin bitwy na rysunki GRAFATAK dostępny jest na stronie http://www.skcojest.blogspot.com/

Grafatak organizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne CO JEST? we współpracy z klubem muzycznym Mjazzga. Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Zapraszamy!
Organizatorzy

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%