› bieżące
11:57 / 21.08.2017

Grafatak - trzecia elbląska bitwa na rysunki

Grafatak - trzecia elbląska bitwa na rysunki

Kolejne spotkanie i okazja na świadkowanie temu, jak wykluwa się (być może) wyjątkowa osoba trzymająca w garści wszystkie kolory tęczy. Grafatak, bezkrwawa bitwa na pędzle, kredki i wyobraźnię - jeśli pogoda pozwoli - tym razem odbędzie się w plenerze, przed Ratuszem Staromiejskim w sobotę, 26 sierpnia.

Grafatak III - edycja plenerowa (w tym zabawa dla dzieci)
Miejsce: plac przed Ratuszem Staromiejskim (w razie niepogody Mjazzga od 19:00)
Start  sobota 26-08 o godz. 18:00, finał ok. 21:30

Na uklepanym polu elbląskiej Starówki stanie w szranki trójka zupełnie nowych pretendentów do miana mistrza Grafataku - Wanda, Qba i Radek Radosław oraz doświadczona już w tej dyscyplinie i znająca słodki smak
zwycięstwa Edzia.

Spotkajmy się w dużym gronie miłośników talentu i świetnej zabawy i dopingujmy tych dzielnych młodych ludzi w niełatwej sytuacji publicznego tworzenia prac i na dodatek w formule konkursu.

Kilka słów przypominających o co w tym chodzi:
Grafatak czyli popularną bitwę na rysunki przygotowują członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? we współpracy z klubem Mjazzga. Uczestniczący w imprezie artyści, zawodowcy lub amatorzy, w ciągu trzech godzin mają za zadanie stworzyć dowolną techniką (malarstwo, grafika itp) pracę na jeden z zaproponowanych im tydzień wcześniej trzech tematów - temat właściwy wybierany jest bezpośrednio przed bitwą. Po zakończeniu bitwy zgromadzona publiczność decyduje w głosowaniu, która praca najbardziej przypadła jej do gustu. Jej autor
zostaje zwycięzcą Grafataku, otrzymuje puchar, nagrodę pieniężną i splendor oraz dożywotnią satysfakcję.
Podczas imprezy członkowie SK Co Jest? dwoją się i troją by zaangażować zebranych do udziału w różnych, przeważnie lekko absurdalnych konkursów i konkurencji. Słowem jednym (no, dwoma) - jest git!
W czasie każdej edycji plenerowej przygotowana jest wersja Grafataku dla najmłodszych. Śmiało więc zabrać można ze sobą dzieci - będą miały co i czym rysować, a przy okazji otrzymać drobny upominek.

Impreza organizowana jest przy wsparciu finansowym UM w Elblągu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%