15:16 / 20.03.2013

Grand Prix Elbląga w badmintonie: Rozstrzygnięcia szóstej edycji

W szóstym turnieju Grand Prix Elbląga w badmintonie zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wystartowało 8 zawodniczek i 19 zawodników, 8 par deblowych mężczyzn, 4 pary deblowe kobiet oraz 11 par mieszanych. Do ostatecznego rozstrzygnięcia rywalizacji pozostał jeszcze tylko jeden turniej, toteż na starcie nie zabrakło liderów klasyfikacji generalnej.

Podobnie jak przed miesiącem rywalizację pań wygrała Katarzyna Gradzińska pokonując w finale 2:0 tym razem Małgorzatę Rama. W pojedynku o trzecie miejsce Dorota Rajczyk – Gałkowska zwyciężyła 2:0 Annę Ryś.

W kategorii mężczyzn do 39 lat w finale Krzysztof Macielak pokonał 2:0 Sławomira Narusz, trzecią lokatę wywalczył Robert Jaworski wygrywając 2:1 z Jarosławem Szopka.

W finale kategorii mężczyzn „40 lat +” Oleg Dziewanowski wygrał 2:0 z Januszem Ponichterą, a w pojedynku o trzecie miejsce Jerzy Machelski pokonał 2:0 Artura Kuźmickiego.

Debel pań to zwycięstwo pary Beata Ostaszewska/Dorota Rajczyk Gałkowska, która wyprzedziła duety Ewa Dębogórska/Izabela Dyguła i Marta Czarnota/Iwona Sawica.

W turnieju deblistów sukces duetu Marcin Pniewski/Leszek Wild przed parami Sławomir Narusz/Krzysztof Macielak i Jerzy Machelski/Janusz Ponichtera.

W grze mieszanej (mixt) najlepsza para Beata Ostaszewska/Jarosław Szopka przed duetami Dorota Rajczyk Gałkowska/Leszek Wild oraz Katarzyna Gradzińska/Oleg Dziewanowski.

Do ostatecznych rozstrzygnięć w rywalizacji o Grand Prix Elbląga w badmintonie pozostał jeszcze jeden turniej. Aktualnie w poszczególnych klasyfikacjach generalnych czołówkę stanowią: kobiety – 1. Katarzyna Gradzińska 240 pkt, 2. Dorota Rajczyk Gałkowska 215 pkt, 3. Marta Czarnota 182 pkt; mężczyźni do 39 lat – 1. Krzysztof Macielak 220 pkt, 2. Jarosław Szopka 202 pkt, 3. Jacek Kosmaczewski 199 pkt; 40 lat i starsi – 1. Oleg Dziewanowski 232 pkt, 2. Janusz Ponichtera 228 pkt i 3. Jerzy Machelski 182 pkt; debel kobiet – 1. Beata Ostaszewska/Dorota Rajczyk Gałkowska 230 pkt, 2. Marta Czarnota/Iwona Sawicka 212 pkt, 3. Ewa Dębogórska/Izabela Dyguła 178 pkt; debel mężczyzn – 1. Sławomir Narusz/Krzysztof Macielak 227 pkt, 2. Jerzy Machelski/Janusz Ponichtera 198 pkt, 3-4. Mateusz Kallas/Tomasz Macielak 179 pkt, 3-4. Marek Kallas/Jarosław Szopka 179 pkt; gra mieszana (mixt) – 1. Beata Ostaszewska/Jarosław Szopka 210 pkt, 2. Katarzyna Gradzińska/Oleg Dziewanowski 206 pkt, 3. Dorota Rajczyk Gałkowska/ Leszek Wild 198 pkt.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.mosir.elblag.eu na której podajemy komplet wyników oraz galerię zdjęć z Grand Prix Elbląga w badmintonie.

Kolejny turniej zostanie rozegrany 14 kwietnia w hali IV LO przy ul. Sienkiewicza. Zgłoszenia przyjmowane będą do godz. 8:45. Początek gier godz. 9:00. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach indywidualnych i 5 zł od pary w grach podwójnych.