› bieżące
15:20 / 27.02.2014

Grażyna Kluge zostanie wicewojewodą warmińsko-mazurskim

Grażyna Kluge zostanie wicewojewodą warmińsko-mazurskim

fot. Konrad Kosacz

Minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski poinformował w czwartek, że w związku z przeglądem wojewodów czworo z nich podało się do dymisji. Chodzi o województwo zachodniopomorskie, dolnośląskie, śląskie i lubelskie. Zastępcą wojewody warmińsko-mazurskiego ma szansę zostać Grażyna Kluge (PO) z Elbląga.


Minister administracji Rafał Trzaskowski zastrzegł, że powodem odejścia urzędników nie jest ocena ich pracy, a ich osobiste wybory. "Niektórzy odchodzą do biznesu, niektórzy w inne sfery działalności publicznej" - mówił Trzaskowski, podkreślając, że większość z nich bardzo dobrze wypełniała swoje obowiązki. Również premier Donald Tusk chwalił odchodzących wojewodów. Dodał, że już wcześniej, przy okazji zmiany na stanowisku ministra administracji, mówił o potrzebie rozmów z wojewodami na temat ich przyszłości. "To na czym nam bardzo zależy z ministrem Trzaskowskim, to żeby nie było jednoznacznej takiej interpretacji, że wojewodowie zostali z jakiegoś powodu zdymisjonowani. Bo to byłaby najzwyczajniej na świecie nieprawda." - zastrzegł premier.

Po zmianach nowym wojewodą dolnośląskim będzie Tomasz Smolarz. Na stanowisku zastąpi Aleksandra Marka Skorupę, kojarzonego z ekipą Grzegorza Schetyny. Krytykowaną w mediach za działania w trakcie ostrej zimy wojewodę lubelską Jolantę Szołno-Koguc zastąpi Wojciech Wilk.

Piotr Litwa, dotychczasowy prezes Wyższego Urzędu Górniczego został wojewodą śląskim, a Marek Tałasiewicz wojewodą zachodniopomorskim.

Oprócz wojewodów, którzy podali się do dymisji, Trzaskowski zarekomendował też zmianę na stanowisku wicewojewody warmińsko-mazurskiego - Jana Maścienicę zastąpi b. wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge. Kluge była wiceprezydentem Elbląga w poprzedniej kadencji. W przyspieszonych wyborach samorządowych zdobyła mandat radnej miejskiej z listy Platformy Obywatelskiej.

źródło: Gazeta Prawna

 

22
37
oceń tekst 59 głosów 37%

Powiązane artykuły

Nominacja Grażyny Kluge to kwestia kilku dni

28.02.2014 komentarzy 3

Zmiana na stanowisku wicewojewody warmińsko-mazurskiego może nastąpić dosłownie w ciągu najbliższych dni. Grażyna Kluge, radna miejska i była wiceprezydent...

Grażyna Kluge wicewojewodą. 12 marca obejmie stanowisko

11.03.2014 komentarzy 4

W dniu dzisiejszym premier RP Donald Tusk oficjalnie odwołał ze stanowiska wicewojewodę warmińsko-mazurskiego Jana Maścianicę. To stanowisko oficjalnie jutro...