› sport
10:02 / 11.06.2014

Green Boombs „Frankowski Coating” Kłodawa tryumfuje w XI Pucharze Elbląga.

Green Boombs „Frankowski Coating”  Kłodawa tryumfuje w XI Pucharze Elbląga.

fot. Nadesłane

Osiem zespołów zjechało w minioną sobotę na plażę „Srebrna Riwiera” w Kadynach aby walczyć o Puchar Elbląga w plażowej odmianie piłki nożnej. Słoneczna pogoda przyciągnęła na imprezę również całe rodziny, które postanowiły ten dzień spędzić na świeżym powietrzu, kibicując swoim faworytom.

Podczas meczów nie brakowało ładnych dla oka zagrań, soczystych strzałów oraz parad bramkarskich. Po zakończeniu rozgrywek grupowych okazało że do strefy medalowej awansowały: Metrotest, Straż Pożarna i FC Po Nalewce reprezentujące Elbląg oraz Green Bombs „Frankowski Coating” z Kłodawy. Po emocjonujących półfinałach okazało się że Kłodawianie o palmę pierwszeństwa rywalizować będą z ekipą Straży Pożarnej. Przed meczem finałowym zażarty bój o zwycięstwo stoczyły w spotkaniu pokazowym piłkarki ELWO ETNA Elbląg i Politechniki Kaliningrad. Nieco lepsze w tej rywalizacji okazały się młode Elblążanki i po dwóch bramkach Pauli Kamińskiej i jednej Laury Wacławskiej wygrały 3:2. Nie wynik jednak był w tym spotkaniu najważniejszy, lecz możliwość pokazania szerszej publiczności beach soccera w żeńskim wydaniu oraz zacieśnianie współpracy między Elblągiem i Kaliningradem na niwie sportu młodzieżowego.

W wielkim finale całej imprezy dość długo utrzymywał się bezbramkowy remis, lecz w końcu zespołowi z Kłodawy udało się strzelić upragnioną bramkę, która przesądziła o ich wygranej. Piłkarze Green Bombs „Frankowski Couting” Kłodawa zasłużenie zwyciężyli w XI Pucharze Elbląga w Piłce Nożnej Plażowej odnosząc komplet pięciu zwycięstw i stali się na rok właścicielami okazałego, przechodniego pucharu ufundowanego przez Prezydenta Miasta Elbląg.

W dekoracji, która odbyła się po zakończeniu meczu finałowego udział wziął Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej – Tomasz Miętkiewicz.

Król Strzelców – Wojciech Pietrzkiewicz (Metrotest) 11 bramek Najlepszy Bramkarz – Dawid Humla (Straż Pożarna) Najlepszy Piłkarz – Daniel Jaśniewski (Green Bombs „Frankowski Coating” Kłodawa)

Organizatorzy – Elbląskie Towarzystwo Promocji Futrsalu ELWO ETNA , Hotel ”Srebrny Dzwon”

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 12