› rozwój i edukacja
02:45 / 11.08.2019

Gronowo Górne. Rozbudowa Liceum Plastycznego

Gronowo Górne. Rozbudowa Liceum Plastycznego

Trwają prace przy rozbudowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Zakończenie inwestycji 31 sierpnia. 

Po rozbudowie budynku pracowni artystycznych na parterze powstanie wielofunkcyjna powierzchnia wystawienniczo - edukacyjna wraz z ciągiem komunikacyjnym i sanitariami, pomieszczenie na piec ceramiczny oraz pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze: pracownia rysunku i malarstwa, historii sztuki, pracownia fotografii i multimediów, pokój nauczycielski oraz niezbędne pomieszczenia magazynowe i ciągi komunikacyjne.

Nastąpi przyłączenie budynku do gminnej sieci kanalizacyjnej oraz odprowadzenie wód deszczowych. 

Trwają prace przy inwestycji. Niebawem zostanie ukończone szklenie witryn na holach i ciągach komunikacyjnych, montaż ściany mobilnej dającej możliwość podziału sali wielofunkcyjnej na dwie mniejsze - w zależności od potrzeb. Postępują prace kładzenia glazury w sanitariatach i wykładzin posadzkowych w salach dydaktycznych. Dobiega końca montaż instalacji C.O. i C.W.U. oraz przepompowni ścieków i wyposażania studni wodomierzowej z osprzętem. Rozpoczęto już prace porządkowania terenu i wykańczania ciągów komunikacyjnych i dróg dojazdowych. 

Rozbudowa budynku pracowni artystycznych Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym – II etap, dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury. 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%