› bieżące
17:50 / 06.07.2014

Groził kobiecie śmiercią. Teraz posiedzi w areszcie

Groził kobiecie śmiercią. Teraz posiedzi w areszcie

fot. Bartłomiej Ryś

Trzymiesięczny areszt orzekł sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o kradzież oraz o kierowanie gróźb karalnych wobec byłej konkubiny. Sprawca wcześniej był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz za groźby, a także miał orzeczony zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Grozi mu teraz do 7 lat więzienia.

Elbląscy policjanci prowadzili postępowanie przeciwko Tomaszowi L. dotyczące kradzieży. Dodatkowo w trakcie postępowania zgłosiła się była konkubina 37-latka, która zawiadomiła, że Tomasz L. wielokrotnie groził jej śmiercią. Wówczas sprawca został objęty dozorem policyjnym i miał nie zbliżać się do pokrzywdzonej i nie kontaktować się z nią.

Mężczyzna nie zastosował się do zakazu i kilkakrotnie po raz kolejny groził jej pozbawieniem życia i zniszczeniem jej rzeczy. Powiadomieni o tych zdarzeniach stróże prawa zatrzymali agresora. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd w piątek zadecydował o zastosowaniu wobec 37-latka środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Za przestępstwa popełnione w tak zwanej "recydywie" grozi mu kara do 7 lat pozbawienia wolności.

asp. Katarzyna Trochimczuk
Zespół Prasowy KMP w Elblągu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%