› bieżące
14:21 / 22.04.2013

Grupa referendalna wystartuje w wyborach. Kraśniański kandydatem na prezydenta

Grupa referendalna wystartuje w wyborach. Kraśniański kandydatem na prezydenta

Wbrew deklaracjom o nie uczestniczeniu w wyborach samorządowych, grupa referendalna przekształci się w stowarzyszenie i wystawi listy wyborcze. Kandydatem referendystów na urząd prezydenta będzie Lech Kraśniański.

Stowarzyszenie "Wolny Elbląg" - tak ma nazywać się nowa formacja, która wykształci się z nieformalnej grupy referendalnej. Choć organizatorzy referendum zapewniali, że po odwołaniu prezydenta Grzegorza Nowaczyka i radnych miejskich, oddadzą pole do działania politykom, zdanie zmienili.

Teraz, pod szyldem organizacji społecznej, chcą iść do wyborów samorządowych. Ich kandydatem na prezydenta będzie Lech Kraśniański, były przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej ds. Referendum. Kraśniański po niedzielnym głosowaniu opuścił struktury Ruchu Palikota. Był bowiem członkiem tej partii.

Działacze grupy referendalnej zapowiedzieli też, że są otwarci na propozycje startu do wyborów samorządowych różnych osób z ich list wyborczych. Warunkiem jednak musi być apolityczność tych kandydatur.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej referendyści odcięli się także od wypowiedzi członków Prawa i Sprawiedliwości, którzy twierdzili iż sukces referendum to także ich zasługa.

3
17
oceń tekst 20 głosów 15%