› bieżące
10:20 / 03.10.2017

Gwiazdy jazzu zagrają w Mjazzdze!

Gwiazdy jazzu zagrają w Mjazzdze!

Na scenie elbląskiego klubu gościło już wielu wspaniałych muzyków. Do ich grona we wtorek 10 października dołączy grupa Ted Novak, w której prócz lidera Tadeusza Nowaka grają Paweł Dobrowolski, Krzysztof Pacan i Jan Smoczyński czyli absolutny top polskiej sceny jazzowej.

TED NOVAK to projekt gitarzysty, kompozytora i nauczyciela Tadeusza Nowaka. Do współpracy zaprosił wspaniałych polskich muzyków: Pawła Dobrowolskiego i Krzysztofa Pacana jako instrumentalistów, a Jana Smoczyńskiego w charakterze producenta i realizatora na pierwszej płycie "Rural Crisis" z roku 2014. Drugą płytę nagrał również w formule trio, tyle że na "Monument Valley" z roku 2016 próczPawła Dobrowolskiego na bębnach udziela się Jan Smoczyński na organach hammonda wypełniając rolę zarówno podpory harmonicznej jak i sekcji rytmicznej (na tej płycie hammond zastąpił gitarę basową). Obie pozycje płytowe doczekały się bardzo dobrych recenzji, a doświadczenie sceniczne i pozycja w rodzimym świecie muzycznym poszczególnych członków grupy powoduje, że koncertowo po spotkaniu z TED NOVAK spodziewać się można jedynie wybornych doświadczeń muzycznych.
Grupa nie koncertuje często, tym bardziej trzeba sobie zapisać uczestnictwo i spotkanie z nimi po stronie wydarzeń obowiązkowych!

TADEUSZ NOWAK
Gitarzysta, kompozytor, lider, nauczyciel gry na gitarze.
Uczestnik warsztatów gitarowych w kraju i za granicą w formie master class i open counselling u Johna Scofielda, Scotta Hendersona, Joe Satrianiego i innych.
Pobierał lekcje gry u takich polskich mistrzów gitary jak: Jarosław śmietana, Marek Napiórkowski, Marek Raduli, Artur Lesicki, Leszek Cichoński, Wojtek Seweryn, Grzegorz Kapołka czy Jacek Królik.

PAWEŁ DOBROWALSKI
Rocznik 1977 – perkusista. Od 2006 roku jest członkiem zespołu Anny Marii Jopek. Koncertował, nagrywał oraz współpracuje z takimi artystami jak m. in.: Nigel Kennedy, Anna Maria Jopek, Brad Terry, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Michał Wróblewski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, Robert i Wojciech Majewscy, Mieczysław Szcześniak, Anna Serafińska. Laureat m.in.: I nagrody i statuetki Aniołka Jazzowego na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2004 i 2005, Grand Prix w kategorii zespołowej 40. Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego Jazz Nad Odrą 2004, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2002 i 2005, Wyróżnienia dla instrumentalisty na Jazz Juniors 2004, Swingujący Kruk – wyróżnienie dla instrumentalisty na IInd Hot Jazz Spring – Częstochowa 2003, I nagrody na Konkursie Zespołów Jazzowych w Radomiu 2004, I nagrody zespołowej na Kultursalon Horbiger 2004 w Wiedniu, I nagrody zespołowej Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej 2004.

KRZYSZTOF PACAN
Zadebiutował w wieku 16 lat grając na kontrabasie w zespołach największych muzyków polskiego jazzu są to m. in. Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Joachim Mencel, Sławomir Jaskułke czy Jacek Kochan. Zdobył wyróżnienie indywidualne oraz pierwszą nagrodę z zespołem Jan Smoczyński Trio na Międzynarodowym Festiwalu Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych “Jazz Juniors 2001” w Krakowie. Koncertował w całej Polsce m. in. „Gdynia Summer Jazz Days”, „Jazz na Starówce”, „Orange Warsaw Festiwal”, „Festiwal Gwiazd w Miedzyzdrojach”,”Jazzowa Jesień w Bielsku Białej”, „Męskie Granie” wraz z Tomaszem Stańko. W Europie: Szwecja, Niemcy, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Bułgaria, Rumunia, Ukraina wraz z zespołami Zbigniewa Namysłowskiego a także w USA (Chicago, New York z zespołem Michała Urbaniaka), Kanadzie, Chinach, RPA, Izraelu. Ponadto współpracował ze Smolikiem i Tomaszem Stańko przy projekcie „Peyotl”, Dj-em Krimem, Agą Zaryan, Urszulą Dudziak, Miką Urbaniak, Dorotą Miśkiewicz, Piotrem Wojtasikiem, Leszkiem Możdżerem, Pawłem Kaczmarczykiem, Grzechem Piotrowskim, Jerzym Małkiem, Piotrem Baronem, Markiem Bałatą, Davidem Murray’em, Jacobem Dinesen’em, Eric Vloeimans’em. Wziął udział w nagraniach wielu płyt takich jak: Arek Skolik Checkmate Quintet – Mirror Gambit, Joachim Mencel Trio – Interludium, Zbigniew Namysłowski Quintet – Standards, Sławek Jaskułke 3yo – Sugarfree, Jerzy Małek – Bob Beat, Dorota Miśkiewicz – Caminho, June – That’s What I like, Mr. Krime feat Aga Zaryan – Astigmatic Inspired By Chopin, Krzysztof Pacan – Facing The Challenge, Męskie Granie – Dvd „Making OF, Smolik4.

JAN SMOCZYŃSKI
Pianista, organista, kompozytor i producent muzyczny.
Od wielu lat, wraz ze swoim młodszym bratem - skrzypkiem Mateuszem Smoczyńskim -tworzy Mateusz Smoczyński Quintet, z którym nagrał albumy „Inspirations” oraz „Expressions”. Wspólnie, tym razem w towarzystwie perkusisty Alexandra Zingera powołali do życia New Trio, które na swym koncie ma nominowany w 2011 roku do Fryderyka album "Simultaneus Abstractions”. Z zespołem tym hammondzista zagrał szereg koncertów w Polsce oraz w Rosji.
Smoczyński na stałe pracuje w zespołach Michała Urbaniaka, Urszuli Dudziak (w których jest kierownikiem muzycznym), Agi Zaryan, Jerzego Małka (płyty „Gift” oraz „Spirit of the Time”) i przede wszystkim we własnym trio z Krzysztofem Pacanem na kontrabasie i Sebastianem Frankiewiczem na perkusji a także w autorskim projekcie Smoke & The Smokes (J. Smoczyński, Łukasz Poprawski, Konrad Zemler, Robert Kubiszyn).
Jest współzałożycielem grupy June, która w 2008 roku wydała swoją debiutancką płytę w wytwórni Kayax. Zespół został doceniony przez branżę muzyczną i nominowany do nagrody Fryderyk 2009 w kategorii "Nowa twarz fonografii". Grupa stworzyła trio producenckie i pracuje aktualnie nad projektami muzycznymi dla innych artystów.
Smoczyński brał także udział w nagraniach muzyki do filmów- we współpracy m.in. z Michałem Lorencem i Marcinem Pospieszalskim.
Miał przyjemność dzielić scenę z: Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran, Tomaszem Szukalskim, Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Davidem Murrayem, Donem Blackmanem, Tomem Barneyem, Andrzejem Cudzichem, Jackiem Kochanem, Andrzejem Olejniczakiem czy kwintetem Marka Bałaty.
W sierpniu 2013 r. grał z Bobbym McFerrinem link otwiera się w nowym oknie i Gilem Goldsteinem link otwiera się w nowym oknie w ramach festiwalu Solidarity of Art. W roku 2014 otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii Najlepszy Artysta Jazzowy.
 

Mjazzga, 10-10-2017 godz. 20:15
Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu

Więcej na www.mjazzga.pl
Następne koncerty:
13-10 Dziady Kazimierskie (folk reggae)
15-10 Kat & Roman Kostrzewski (metal)
18-10 Monkey Junk (CAN blues)
21-10 Żywiołak (folk)
22-10 The Pau (rock)

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%