› zapowiedzi
14:55 / 15.12.2015

Gwiezdna premiera w Kinie Światowid

Gwiezdna premiera w Kinie Światowid

Fani „Gwiezdnych wojen" łączcie się na premierze w Kinie Światowid! Start już w czwartek, 17 grudnia o 22.30. W Kinie Światowid nie zabraknie premierowych atrakcji dla fanów gwiezdnego uniwersum. Film w Kinie Światowid będzie można zobaczyć już minutę po północy.

"Gwiezdne wojny" w reżyserii George'a Lucasa trafiły na ekrany 25 maja 1977 roku. Choć film początkowo wyświetlano tylko w 32 amerykańskich kinach, szybko pobił rekordy frekwencji, przeszedł do klasyki i całkowicie odmienił oblicze kinematografii.

Wydarzenie rozpocznie się już o 22:30. Specjalnie, dla fanów, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich ulubionego filmu, zaplanowane zostały dwie krótkie prezentacje. Temat pierwszej z nich brzmi: „Elegancka broń na bardziej cywilizowane czasy" (cytat Obi-Wan Kenobi).

- W pół godziny postaram się poszerzyć wiedzę widzów na temat najbardziej rozpoznawalnej broni w „Gwiezdnych Wojnach" oraz podpowiem, jak zrobić swój własny miecz – zapowiada Bartosz Izdebski, prelegent, kurator wystawy i współorganizator premiery. - O 23:00 wysłuchamy Pawła Wierzbickiego, który podzieli się z nami swoją wiedzą na temat Zakonu Jedi. Dowiemy się więcej o historii, randze, jak również strukturze „wrażliwych na Moc".

Po części naukowej, o 23:30 przyjdzie czas na oficjalne otwarcie wystawy, w jej skład wejdą makiety, modele i gadżety braci Kuleszów, twórców filmowych makiet i kolekcjonerów oraz Bartosza Izdebskiego. Wystawę będzie można oglądać w holu, przy Dużej Sali Kina Światowid do 7 stycznia.

Na premierze nie zabraknie również postaci z gwiezdnego uniwersum, przechadzających się przed seansem.

- Wszystkich naszych widzów, którzy chcieliby się przebrać za postaci z filmów zachęcamy do tego, będą mieli szansę na wygranie plakatów z limitowanej serii – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid.

Minutę po północy widzowie zostaną zaproszeni do Dużej Sali Kina Światowid na Pokaz Walk. A zaraz potem w obu salach jednocześnie rozpocznie się coś, na co wszyscy czekają – seans filmu „Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy".

18 grudnia na ekrany polskich kin, w tym Kina Światowid, wejdzie film „Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy". Bilety na pokazy premierowe można zakupić w kasie CSE „Światowid". Na pozostałe pokazy dostępne są również w sprzedaży i rezerwacji internetowej.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%