› bieżące
11:14 / 30.05.2019

Hala stalowa może mieć styl!

Hala stalowa może mieć styl!

Nowoczesny design i hala stalowa? To wbrew pozorom żaden oksymoron. Coraz to nowsze zastosowania konstrukcji stalowych wymagają poszukiwania nowych rozwiązań stylowych. Hale “ze stylem” już na dobre opanowały m.in. galerie handlowe. Co to znaczy i czy ma sens?

Stalowe pudła to już przeszłość

Wielu inwestorom hale ze stali kojarzą się z wielkimi pudłami przemysłowymi. Rzeczywiście - trzeba przyznać, że nie należą one do najestetyczniejszych budynków na świecie. Należy jednak pamiętać o ich przeznaczeniu. Powstały z myślą o halach produkcyjnych, na których estetyka nie jest specjalnie znacząca ze względu na rodzaj wykonywanych prac.

Jednak hale nie są już budowane tylko z myślą o przemyśle czy logistyce. Coraz więcej branż adaptuje je na swoje potrzeby. Dla przykładu, siedziby biurowe w budynkach o konstrukcji stalowej to już codzienność. Hale chętnie wykorzystują też rolnicy czy handlowcy. Co więcej, galerie handlowe ze stali w niczym nie przypominają znanym nam wszystkim pudeł.

Nowoczesny projekt hali

Dobre firmy wykonawcze już na etapie projektu potrafią wskazać udogodnienia, które mogą nadać hali nowoczesnego charakteru. Niezwykle ważne jest także skonfrontowanie planów inwestora z rzeczywistymi możliwościami. Na szczęście wykonawcy posiadają szeroką gamę sposobów, dzięki którym stalowa konstrukcja staje się estetyczna i pomysłowa.

Przy wyborze wykonawcy musisz więc zwrócić uwagę na rodzaj oferowanych usług. Najlepiej, aby były maksymalnie kompleksowe, czyli obejmowały prace już od etapu projektu, przez budowę, aż po prace wykończeniowe. Takie usługi oferuje m.in. Commercecon. Oznacza to, że specjaliści w tej firmie są profesjonalistami.

Tanio i ładnie?

Panuje przekonanie o tym, że nie da się postawić budynku, który będzie zarówno tani, jak i ładny. W wielu przypadkach jest to prawda, ale tylko gdy mówimy o tradycyjnym budownictwie.

Galerie handlowe o konstrukcji stalowej udowadniają, że budowa może być tania, nawet jeśli budynek zostaje przeznaczony na cele handlowe. W jaki sposób to możliwe? Wszystko wynika z budowy stalowych obiektów. Jest ona obecnie najszybszą opcją na rynku. Skrócony czas budowy z kolei przekłada się bezpośrednio na mniejsze koszty.

Budowa wymagających stylowo obiektów murowanych zajmuje nawet rok. W przypadku obiektów ze stali tego typu jest to kwestia maksymalnie kilku miesięcy. Dla porównania warto dodać, że najprostsze konstrukcje stalowe powstają zaledwie w 3 tygodnie! Zatem czy da się tanio i ładnie? Da! Wystarczy wybrać właściwego wykonawcę.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%