› bieżące
06:21 / 30.01.2014

Hałda gruzu na Modrzewinie. Kiedy zostanie uprzątnięta?

Hałda gruzu na Modrzewinie. Kiedy zostanie uprzątnięta?

fot. Konrad Kacprzak

Za miesiąc kończy się termin umowy na dzierżawę działki inwestycyjnej na Modrzewinie. Chodzi o miejsce składowania gruzu przez firmę BET-BUT będącą podwykonawcą rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody. Chociaż już jakiś czas temu działka powinna być uprzątnięta, nie zostało to jednak zrealizowane. Czy jest szansa, że tak się stanie w planowanym terminie?

- Gmina Miasto Elbląg zawarła z podwykonawcą inwestycji - firmą BET – BUD kolejną umowę dzierżawy, z przeznaczeniem na składowanie urobku z wykopów. Termin obowiązywania umowy to 28 lutego 2014 r. Podczas oględzin terenu w dniach 15 i 28 października oraz 12 listopada br. stwierdzono, że główne prace ziemne przy ww. inwestycji już się zakończyły w związku z czym wywóz urobku znacznie zmalał – informowała w listopadzie ubiegłego roku Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Jerzego Wilka.

- Inwestor zwrócił się do poprzednich władz miasta o wynajęcie działki na Modrzewinie, aby mieć miejsce na składowanie gruzu. Inwestycja budowy tego centrum handlowego idzie szybko. Miasto otrzymuje dzięki temu także środki do budżetu za dzierżawę (3.650 zł miesięcznie). Inwestor ma obowiązek usunąć z tej działki gruz. Rozumiem problem inwestora, musi gdzieś ten gruz składować – wyjaśniał prezydent Jerzy Wilk.

Chociaż jesienią firma wywiązywała się z umowy, aktualnie istnieje prawdopodobieństwo, że zima może to utrudnić. Silne mrozy oraz opady śniegu mogą znacząco przeszkadzać w pracach związanych z porządkowaniem terenu. Czy firma zrealizuje obietnice?

- Miasto zawarło umowę z inwestorem CH Ogrody i udostępniło działkę na Modrzewinie, gdzie jest składowany gruz. Inwestor w ramach umowy jest zobowiązany do uprzątnięcia tego terenu – informuje Rafał Maliszewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Teren inwestycyjny na Modrzewinie może być interesującym miejscem dla potencjalnych nabywców. Niestety z uwagi na aktualny sposób wykorzystywania jego atrakcyjność spada. Mamy nadzieję, jednak, że teren powróci do pierwotnego stanu.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Ten gruz na Modrzewinie to też interes dla miasta

27.09.2013 komentarzy 3

W sierpniu informowaliśmy, że na jednej z działek inwestycyjnych na Modrzewinie składowany jest gruz i ziemia z terenu budowy Centrum Handlowego Ogrody. Podczas...

Gruz nadal na Modrzewinie. Miasto dostanie więcej pieniędzy?

06.10.2013 komentarzy 4

Teoretycznie tego gruzu na działce inwestycyjnej na Modrzewinie już nie powinno być. Według informacji z Urzędu Miejskiego w Elblągu, wynajmujący teren miał po...

Gruz nadal zalega na Modrzewinie. Jest kolejna umowa

14.11.2013

Nasi Czytelnicy wskazują, że nadal na działce inwestycyjnej na Modrzewinie zalega gruz wydobywany z terenu budowy Centrum Handlowego Ogrody. Zwłaszcza, że już...

Termin dzierżawy minął. Kto uprzątnie gruzowisko na Modrzewinie?

28.03.2014 komentarzy 7

Prawie miesiąc temu minął termin umowy na dzierżawę działki inwestycyjnej na Modrzewinie. Dokładnie chodzi o miejsce, gdzie firma BET-BUT składuje gruz. Jest ona...

Zdjęcia ilość zdjęć 10