› bieżące
08:36 / 20.03.2013

Harcerze pomagają w cyfryzacji

Harcerze pomagają w cyfryzacji

Mimo rozgłosu jaki powstał w związku z wyłączeniem analogowej telewizji, nadal wiele osób nie orientuje się w tym temacie i nie wie co, kiedy i jak zrobić. Dlatego do akcji wkraczają elbląscy harcerze.  W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie organizowane przez Urząd Wojewódzki dotyczące cyfryzacji. Wzięło w nim udział około 25 harcerzy starszych i wędrowników z elbląskiego hufca.

- Zaczęło się od krótkiej prezentacji na temat cyfryzacji. Ukazano wszelkie jej zalety, a także możliwości jakie ze sobą niesie. Przedstawiony został również potrzebny do tego sprzęt czyli odpowiednie dekodery i anteny. Na koniec, aby sprawdzić nową wiedzę naszych uczestników i przetestować ich umiejętności, został przeprowadzony mały quiz z nagrodami. Okazało się, że wszyscy bardzo dobrze przyswoili wiedzę dotyczącą nowych technologii. Wiedza ta na pewno zostanie wykorzystana w najbliższym czasie - przekonuje Kamila Niewinowska z Hufca Elbląg ZHP . Ugruntowaniem całego przedsięwzięcia były warsztaty przeprowadzone przez specjalistów. 

- Nasi uczestnicy dowiedzieli się z nich, w jaki sposób poprawnie podłączyć i zainstalować dekoder. W związku z tym małym, lecz bardzo potrzebnym szkoleniem, podjęta została akcja pomocy wszystkim osobom mającym jakikolwiek problem ze zmianą sygnału z analogowego na cyfrowy - wyjaśnia Kamila Niewinowska.

Dla uniknięcia działania oszustów i naciągaczy, elbląscy harcerze rozpoczynają swoje działanie. Każda osoba chcąca skorzystać z pomocy naszych specjalnie przeszkolonych harcerzy, powinna zadzwonić do Komendy Hufca pod numer 55 642 77 10.

Tam zostanie umówiona z odpowiednim patrolem na konkretną godzinę. Wyznaczony patrol pomoże podłączyć i zainstalować dekoder.  Uwaga! Pomoc harcerzy jest bezpłatna!   

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%