› bieżące
08:44 / 17.04.2013

Harcerze zapowiadają spacer z 50 - metrową flagą i mnóstwo atrakcji

Harcerze zapowiadają spacer z 50 - metrową flagą i mnóstwo atrakcji

fot. ZHP Elbląg

Już niedługo w naszym mieście, po raz kolejny będziemy mogli świętować tradycyjny Dzień Flagi. W tym roku mieszkańców czeka wiele atrakcji, na które już teraz zapraszamy. Całe przedsięwzięcie rozpocznie się 2 maja o godzinie 12:00 pod Ratuszem Staromiejskim. Harcerze zachęcają elblążan do ubrania się na biało-czerwono.

Od jakiegoś czasu w Elblągu, tradycyjne święto flagi obchodzone jest na dużo większą skalę. Jest to między innymi zasługa harcerzy, którym zależało, aby wydarzenie to nabrało większego znaczenia. Ich celem jest pokazanie wszystkim, a w szczególności dzieciom i młodzieży jak ważny jest patriotyzm. Chcą również zachęcić do obchodzenia tego święta w radosny sposób, a także zbudować poczucie dumy z naszych narodowych symboli. W tym celu, na terenie naszego miasta, zorganizowany zostanie przemarsz z 50- metrową flagą spod Ratusza Staromiejskiego do Bramy Targowej, gdzie flaga zostanie wciągnięta do góry. Będzie to tzw. „Spacer z flagą”, podczas którego harcerze zachęcać będą elblążan w każdym wieku  do przyłączenia się do pochodu. - Rozdawać będziemy flagi i balony w naszych narodowych barwach – zachęca Kamila Niewinowska z Hufca ZHP Elbląg.

- Pod Bramą Targową odbędzie się festyn. Każda chętna osoba będzie mogła wziąć udział w konkursach, dotyczących wiedzy na temat naszej ojczyzny, miasta Elbląga i symboli narodowych – mówi harcerka. Oprócz tego przygotowane zostaną różnego rodzaju rozrywki. Będzie możliwość ułożenia ogromnych puzzli, zagrania w słynną grę Scrabble, jednak tym razem w wersji mega - podkreśla. Dodatkową atrakcją dla odważnych będzie próba odtańczenia poloneza. Nie zabranie też nagród i upominków dla wygranych. W czasie trwania festynu, nieugięci harcerze będą zapraszali wszystkich przybyłych do pomalowania na swoich twarzach biało-czerwonych flag. Jak widać - na pewno nie będzie nudno! Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału, gdyż musimy pamiętać że jest to ważne, a zarazem radosne wydarzenie, które należy obchodzić z dumą. 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasto Elbląg.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%