› bieżące
15:36 / 02.03.2013

Harlem Shake - internetowy mem trafił też do Elbląga. Przyszło kilkuset statystów

Harlem Shake - internetowy mem trafił też do Elbląga. Przyszło kilkuset statystów

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Harlem Shake to internetowy mem, który rozprzestrzenił się po internecie w niesamowitym tempie. W sobotę (2. marca) zawitał też i do Elbląga. Mieszkańcy dopisali pojawiło się kilkaset osób poprzebieranych za potwory, kucharzy, pielęgniarki i inne bliżej niezidentyfikowane istoty.

Na czym polega Harlem Shake? Pierwszy HS został stworzony przez grupę skaterów z Queensland w Autralii. Na chwilę obecną filmik ma ponad 19 mln. wyświetleń.
Idea filmiku jest taka, że z początku wszystko wygląda normalnie, nic szczególnego się nie dzieje a po chwili pojawia się wariactwo. Duża ilość ludzi, dziwnie poprzebieranych, z dziwnymi przedmiotami w ręku. Cały filmik trwa niespełna 30 sekund,pod muzykę DJ Baauera, utwóru z pogranicza drum'n'bass, electro i dubstep. Całość cieszy się niesamowitą popularnośćią ponieważ pierwszy Harlem Shake pojawił się w internecie zaledwie w lutym tego roku.

Organizatorem całego wydarzenia jest Młodzieżowa Rada Miasta Elbląga. Podczas Imprezy zostały także zebrane słodycze dla elbląskiego Domu Dziecka.
 

Poniżej prezentujemy naszą wersję filmu w oczekiwaniu na oficjalną wersję Harlem Shake Elbląg.

19
3
oceń tekst 22 głosów 86%

Powiązane artykuły

Harlem Shake – jak powstawał mem w Elblągu? Zobacz reportaż video

04.03.2013 komentarzy 5

W sobotę elbląska młodzież zorganizowała w Elblągu Harlem Shake – mem, który zaczął niesamowicie szybko rozprzestrzeniać się w internecie. Ta...

Zdjęcia ilość zdjęć 59