› sport
08:17 / 31.03.2013

Hat-trick pięściarzy Kontry Elbląg na mistrzostwach Polski (video)

Hat-trick pięściarzy Kontry Elbląg na mistrzostwach Polski (video)

fot. Bartosz Ponichtera

Dobra passa „Kontry” Elbląg trwa w najlepsze – ze wszystkich turniejów wracają z medalami. Niedawne mistrzostwa Polski to kolejne sukcesy elbląskich pięściarzy – Grzegorz Brynda, Arkadiusz Lubomski oraz Andrzej Wasilewski zdobyli komplet medali. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu wideo z reprezentantami elbląskiego klubu.

- Nie było żadnej umowy, kto jaki kolor medalu przywiezie do domu – śmieje się Andrzej Wasilewski, świeżo upieczony brązowy medalista w kat. 60 kg – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu zawodów. - dodał.

Nie można się temu dziwić, bowiem trzech zawodników pojechało na jedną z priorytetowych imprez w naszym kraju i wszyscy wrócili z medalem na piersi – Koledzy mogli by wypaść trochę lepiej, ale zadowólmy się tym, co osiągnęli – dodał przekornie mistrz Polski w kat. 52 kg, Grzegorz Brynda.

Wyniki świadczą o wzorowym przygotowaniu do rywalizacji, na co zwracają uwagę sami zawodnicy:
- Przygotowanie to siła, technika i szybkość, do tego trzeba jeszcze wziąć pod uwagę sparingi. Niestety, Andrzej nie mógł sparować, bo miał kontuzję nosa, ale jak widać bez tego też można przygotować świetną formę – stwierdził srebrny medalista Arkadiusz Lubomski.

Pięściarze wiele zawdzięczają opiece trenerskiej: Kamila i Krzysztofa Stemplewskich: - Dziękujemy trenerom za cały tok przygotowań – powiedział Andrzej Wasilewski - Ja osobiście chciałbym podziękować również trenerowi z Braniewa, Radosławowi Brochockiemu. - dodał Arkadiusz Lubomski – A ja chciałbym podziękować też za cierpliwość do mnie, bo do ostatnich dni walczę, aby zbić wagę, trener nie może spać po nocach... Chyba przeze mnie. - śmieje się Grzegorz Brynda.

Powody do zadowolenia na pewno ma Kamil Stemplewski, który z niecierpliwością wyczekuje na kolejne walki:
- Po świętach jedziemy na kolejny turniej i mam nadzieję, że wrócimy z kolejnymi sukcesami. - wyznał. 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu wideo z zawodnikami elbląskiej Kontry. 

9
2
oceń tekst 11 głosów 82%