› bieżące
12:16 / 23.09.2013

Helikopter medyczny lądował dziś na boisku przy Agrykola

Helikopter medyczny lądował dziś na boisku przy Agrykola

fot. Paweł Zajdel (nadesłane)

Trzy tygodnie temu rozpoczęły się prace remontowe lądowiska dla helikopterów przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Mają one potrwać do końca roku. Na ten czas zostało wyznaczone lądowisko zastępcze, na bocznym stadionie przy Agrykola, na którym często znajdują się rolkarze, rowerzyści czy miłośnicy biegania. Dziś jak informuje nas czytelnik, miało miejsce takie lądowanie.

Do wydarzenia doszło około godziny 10:50. O planowanym lądowaniu zostali poinformowani ratownicy pogotowia, straż pożarna i funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczyli teren lądowania.

Początkowo pracownicy szpitala wnioskowali do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego o zaakceptowanie trzech zastępczych lokalizacji dla helikopterów medycznych, przy Moniuszki, Agrykola i Krakusa. Zgodę na tymczasowe lądowania otrzymał jedynie plac przy Agrykola. W związku z tym zostały opracowane stosowne procedury dotyczące bezpieczeństwa lądowań i startów przy udziale odpowiednich służb miasta: PSP, Policji, SM i Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Lądowisko to będzie przyjmować śmigłowce LPR tylko w porze dziennej przy odpowiedniej widoczności. W skali jednego miesiąca należy się spodziewać ok. 12 – 15 lądowań i startów z tego obiektu.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Remont szpitalnego lotniska. Gdzie wylądują śmigłowce?

14.08.2013 komentarzy 1

W przyszłym tygodniu rozpocznie się modernizacja szpitalnego lotniska dla śmigłowców. Oznacza to, że przez najbliższe 4 miesiące transport lotniczy do...

Lądowisko szpitala w remoncie. Śmigłowce wylądują na boisku

27.08.2013

Od 2 września rozpoczynają się prace modernizacyjne lądowiska przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królewieckiej. Prace te potrwają do końca...

Zdjęcia ilość zdjęć 4