› rozwój i edukacja
16:32 / 18.04.2016

Historia, WOS, język polski? Trzecioklasiści sprawdzali dziś swoją wiedzę

Historia, WOS, język polski? Trzecioklasiści sprawdzali dziś swoją wiedzę

fot. Katarzyna Szpejewska

Dziś rozpoczął się okres tegorocznych egzaminów gimnazjalnych. Z tego tytułu, na ulicach naszego miasta, pojawiły się grupy podekscytowanej i elegancko wystrojonej młodzieży. Pierwszy dzień testów, który wspomniani młodzi ludzie mają już za sobą, podzielony był na dwa etapy. Od godziny 9 do 11 uczniowie pisali test z historii i z WOS-u, zaś o godzinie 11 rozpoczął się egzamin z języka polskiego. Jak uczniowie klas trzecich oceniają dzisiejszy test? Której części obawiali się najbardziej? O opinię zapytaliśmy uczniów, którzy pisali swój egzamin w Gimnazjum nr 8.

Maciej Głowacki

Dzisiaj obie części były dla mnie porównywalnie trudne, jednakże część historyczna zawierała bardzo dużo elementów czytania, przez co – choć była łatwa – zajmowała dużo czasu. Najbardziej obawiałem się języka polskiego, przede wszystkim, pracy pisemnej. W tym roku była to charakterystyka. Zadaniem naszym było opisanie w niej postaci, dla której najważniejszą wartością była wolność. Ja opisałem postać z "Gry o tron".

Wiktoria Bartkowska

Historia była trudna. Jak dla mnie- jedna wielka strzelanka. WOS – przy historii – bardzo łatwy. Natomiast język polski, jeżeli chodzi o zadania, to poziom trudności podstawowy, ale jeśli chodzi o charakterystykę, to trzeba było już pomyśleć. Temat był apropo wolności, gdzie ja np. nie miałam pomysłu kogo wybrać i naprawdę ciężko było mi wpaść na jakąś osobę. Nie było jednak pytań, które by mnie jakoś zaskoczyły. Spodziewałam się, że będzie więcej gramatyki, a praktycznie były tylko dwa zadania i to jeszcze łatwe. Jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminów, to robiłam parę testów z informatyki, humana jednak praktycznie nie ruszyłam. Najtrudniejsze zadanie przede mną, bo zależy mi na zdobyciu 90% punktów z matematyki.

Paulina Borowska

Test z historii był jak dla mnie bardzo trudny. Trzeba było posiadać bardzo dużą wiedzę, żeby na te pytania odpowiedzieć, ale za to z polskiego był super łatwy. Na pewno będę sprawdzać wyniki, ale sądzę, że z polskiego raczej dobrze mi poszło, zaś z historii to wolę nie przewidywać, bo naprawdę nie wiem. W przyszłości chcę kontynuować naukę tutaj. Myślę nad mat-fizem, bądź biol-chemem, ale jeszcze nie jestem zdecydowana.

Wiktoria

Uważam, że z historii test był bardzo trudny. Liczyłam na coś łatwiejszego, bo czułam się dobrze przygotowana, a były dosyć trudne te pytania. Większość osób też tak później mówiła. Jeśli chodzi o język polski to nie chcę mówić, że taki super łatwy był, bo nie wiem jak mi poszło, ale dosyć szybko odpowiedziałam na pytania zamknięte. Najgorsze już za mną, gdyż tej części obawiałam się najbardziej.

Zuzanna

Dzisiejsze testy były bardzo trudne. Historia to było dla mnie cały czas strzelanie. Polski zaś, był w sumie prosty, ale jeżeli chodzi o charakterystykę, to na początku nie mogłam nic wymyśleć. Najgorsze już za mną, chociaż jeszcze ta przyroda może być ciężka, bo matematyka to mi idzie już całkiem dobrze. Jeśli chodzi o przygotowania do egzaminów, to uczyłam się jedynie historii i przyrody.

Tegoroczne testy gimnazjalne potrwają 3 dni. Jutro odbędzie się część matematyczno-przyrodnicza, zaś pojutrze, test z języka obcego. Wszystkim uczniom klas 3, redakcja Elbląg.net, życzy powodzenia podczas pisania kolejnych egzaminów!

Katarzyna Szpejewska

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%