09:46 / 13.01.2016

Hit siatkarskiej ligi MOSiR dla LOGBARTRANSU

Po świąteczno-noworocznej przerwie zespoły rywalizujące w Awangarda Volley Lidze powróciły do rywalizacji. I od razu doszło do meczu na szczycie w którym przewodzący stawce LOGBARTRANS pokonał wicelidera AKS Solidarność.

To była krótka, ale jakże potrzebna, przerwa w rozgrywkach Awangarda Volley Ligi prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zespoły podczas świąteczno-noworocznej pauzy nie tylko odpoczęły, ale także podładowały akumulatory na dalszą część sezonu. A sił nie może zabraknąć, tym bardziej, że rozgrywki wkraczają w decydująca fazę. Przed zespołami runda rewanżowa, która zdecyduje o tym, jakie drużyny znajdą się w czołowej ósemce i zagrają w fazie play off.

Pierwsza kolejka w nowym roku od razu przyniosła mecz na szczycie. A w nim prowadzący w tabeli LOGBARTRANS zmierzył się z wiceliderem, ekipą AKS Solidarność. Spotkanie, które zachwyciło swoim poziomem, mogłoby być ozdobą niejednej zawodowej ligi. Obie drużyny zaprezentowały to, co w siatkówce najpiękniejsze czyli walkę o każdą piłkę, piękne ataki oraz udane akcje obronne. Jak do tej pory, był to jedyny tak wyrównany mecz w obecnych rozgrywkach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W pierwszym secie walka toczyła się punkt za punkt, aż do stanu 19:19. Od tego momentu wszystkie, niemal najmniejsze błędy i potknięcia rywali, skrzętnie wykorzystywali siatkarze AKS Solidarność, którzy tę partię rozstrzygnęli na swoją korzyść, zwyciężając 25:21. Jeszcze bardziej wyrównany był drugi set i mimo, że w końcówce partii LOGBARTRANS prowadził 23:21, to rywale zdołali doprowadzić do remisu 24:24 i o zwycięstwie musiała decydować walka na przewagi. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali siatkarze LOGBARTRANSU. Najpierw udany blok dał im przewagę 25:24, a za chwilę autowy atak rywali sprawił, że set zakończył się wynikiem 26:24 i po dwóch partiach mieliśmy remis 1:1. Zatem o losach meczu musiał zdecydować set trzeci. A w nim ponownie kibice obejrzeli wyrównaną walkę niemal do ostatniej piłki. Także tym razem lepiej w końcówce poradzili sobie z nerwami zawodnicy LOGBARTRANSU i to oni wygrali seta 25:23, a cały mecz 2:1.

Dwóm czołowym ekipom w tabeli po piętach depcze zespół ZNP, który rundę rewanżową rozpoczął od wygranej z Merkurym Elbląg. Podobnie jak w pierwszym meczu obu ekip, od początku ZNP narzuciło swój styl gry, co miało przełożenie na przebieg w każdym z setów. I choć najbardziej wyrównana była pierwsza partia, to i tak zakończyła się zdecydowaną wygraną ZNP 25:17. Jeszcze mniej do powiedzenia rywale mieli w drugim secie, zakończonym wynikiem 25:9. Nieco lepiej Merkury zaprezentował się w secie trzecim, ale i tak nie był w stanie przeciwstawić się dobrze tego dnia dysponowanym siatkarzom ZNP. Ostatnia partia zakończyła się wynikiem 25:15, a cały mecz wygraną 3:0. Dzięki kompletowi punktów ZNP do drugiego miejsca w tabeli traci zaledwie jedno oczko.

Coraz bliżej podium znajdują się za to siatkarze KAM, którzy po słabym początku sezonu w ostatnich tygodniach spisują się coraz lepiej. W minionej kolejce pokonali 3:0 Ludożerców z Bostonu, czym w pełni zrehabilitował się za porażkę z pierwszej rundy (1:2). Wygrana sprawiła, że KAM traci już tylko cztery punkty do trzeciego w tabeli zespołu ZNP. Pojedynek z Ludożercami z Bostonu od początku układał się po myśli siatkarzy KAM. Najwięcej problemów mieli w pierwszym secie, ale mimo chwilowych trudności, wygrali 25:22. Zdecydowanie łatwiej było w partii drugiej, zakończonej wynikiem 25:16. Ludożercy z Bostonu ponownie przebudzili się w secie trzecim, ale także i tym razem mimo ambitnej gry nie zdołali urwać punktu rywalom. KAM okazał się lepszy także w tej partii, zwyciężając 25:21, a w całym meczu 3:0.

Tradycyjnie już z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik kolejki. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Patryk Reszka z zespołu LOGBARTRANS, do którego trafi podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk, który rozegrany zostanie w ERGO Arenie. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 10. kolejki:
AKS Solidarność - LOGBARTRANS 1:2 (25:21, 24:26, 23:25)
MKS Truso Elbląg - KOLEX Hale Stalowe 1:2 (23:25, 14:25, 25:19)
Merkury Elbląg - ZNP Elbląg 0:3 (17:25, 9:25, 15:25)
Ludożercy z Bostonu - KAM 0:3 (22:25, 16:25, 21:25)
Sisley Volley Team - Techtrans Elbląg 2:1 (25:13, 22:25, 25:20)

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarska drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta w ostatnim meczu starego roku po pięciosetowym pojedynku przegrał na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn 2:3. Porażka nie miała jednak wpływu na miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Andrei Anastasiego mają na swoim koncie 23 punkty i w tabeli nadal plasują się na czwartym miejscu. Kolejne spotkanie LOTOS rozegra już w najbliższą środę 13 stycznia i na wyjeździe zmierzy się z MKS Będzin. Natomiast przed własną publicznością naszych siatkarzy zobaczymy dopiero 30 stycznia, a ich rywalem będzie Efektor Kielce. LOTOS Trefl ma za sobą także udany rok w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Żółto-czarni po raz trzeci odnieśli trzysetowe zwycięstwo w rozgrywkach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gdańszczanie wygrali z ACH Volley Lublana i tym samym są coraz bliżej najlepszej dwunastki Europy. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy rozgrywane w ERGO Arenie. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.