› zapowiedzi
14:43 / 05.12.2012

HITPARADA największe gwiazdy muzyki disco lat 80 zagoszczą w Elblągu

HITPARADA największe gwiazdy muzyki disco lat 80 zagoszczą w Elblągu

fot. nadesłane

W piątek, 25 stycznia 2013 roku w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu zagoszczą gwiazdy muzyki disco lat 80: Bad Boys Blue, Francesco Napoli, Gina T., Fancy oraz Systems In Blue. Koncert w Elblągu to jeden z trzech w ramach styczniowej trasy HITPARADY. Podobne koncerty odbędą się jeszcze w Pile i Grudziądzu.

- HITPARADA to cykl koncertów, na które zapraszamy znanych i lubianych artystów muzyki disco/dance/pop lat osiemdziesiątych. Sentyment wielu słuchaczy do przepięknych melodii i tanecznych rytmów tamtych lat pozostał niezmieniony – mówi Krzysztof Kalkowski, rzecznik prasowy koncertu.

HITPARADA jest ciekawą ofertą dla tych wszystkich, którzy wychowali się na dyskotekowych rytmach, a ich muzyczne gusta wytyczały przed laty takie zespoły jak m.in. Modern Talking, Bad Boys Blue czy Fancy. Pierwszy koncert z tej serii odbył się we wrześniu w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie. Wtedy przy rytmach lat osiemdziesiątych bawiło się kilka tysięcy mieszkańców Trójmiasta i okolic.

Podczas styczniowej HITPARADY wystąpią tacy artyści jak:

GINA T. - wł. Gina Tielman urodzona w Holandii karierę zrobiła w drugiej połowie lat 80-tych w Niemczech. Wówczas jest partnerem życiowym został Adam Schairer, którego chwytliwe kompozycje Gina lokowała na listach przebojów w całej Europie. Jej przeboje takie jak: IN MY DREAMS, TOKYO BY NIGHT, SUMMERTIME SUMMERTIME, HEY ANGEL i wiele innych usłyszymy ponownie na wszystkich trzech koncertach HITPARADY

FRANCESCO NAPOLI z pochodzenia Włoch zasłynął w latach 80-tych serią medleyów wielu znanych włoskich przebojów pt. BALLA BALLA. Dzięki temu a także kolejnym hitom takim jak LADY FANTASY, PIANO PIANO, czy AMRICANO, Francesco Napoli na wiele lat zagościł na europejskich listach hitów. Podczas koncertów HITPARADA przedstawi nam repertuar największych swoich osiągnięć muzycznych w tym wszystkie wyżej wspomniane a także wspólnie z Laurą del Conte zaśpiewa kilka nowych kompozycji.

FANCY – wł. Manfred Alois Segieth jest jednym z najbardziej znanych i zasłużonych wykonawców eurodisco lat 80/90 tych. Nagrał kilkanaście płyt długogrających i kilkadziesiąt singli z których znamienita większość sięgnęła statusu złotej i platynowej płyty. Od 1984 roku Fancy z czestotliwością karabinu maszynowego atakował kolejnymi hitami takimi jak SLICE ME NICE, CHINAESE EYES, LATIN FIRE, FOOLS CRY, ANGEL EYES itd. Jego superhit BOLERO gościł na miejscu 1-szym w Hiszpanii przez ponad 6 miesięcy. Ale prawdziwa gorączka Fancego nastala w 1988 roku kiedy jego FLAMES OF LOVE opanowało cały świat a singiel i album pod tym samym tytułem sprzedawały się w wielomilionowych nakładach. Do dziś artysta nagrywa nowe piosenki i bardzo często koncertuje. We wrześniu Fancy był gościem HITPARADY w Gdańsku na której doskonale bawił publiczność.

BAD BOYS BLUE – zespół muzyki disco który największe triumfy świecił w latach 80-tych i 90-tych na wszystkich kontynentach. Obok Modern Talking to najbardziej znana formacja muzyczna złotej epoki disco. Zespół wykona swoje największe przeboje takie jak YOU'RE WOMAN, COME BACK AND STAY, KISSES AND TEARS czy PRETTY YOUNG GIRL.

SYSTEMS IN BLUE – to zespół kontynuujący poniekąd działalność grupy BLUE SYSTEM jednakże bez udziału Dietera Bohlena. Formacja składa się z byłych muzyków studyjnych którzy przez wszystkie lata wykorzystywani byli przy produkcji piosenek Modern Talking i Blue System oraz innych projektach którym szefował Dieter Bohlen. W 2001 roku po konflikcie z tym niemieckim pop tytanem członkowie zespołu założyli własną formację, która stylem i repertuarem nawiązuje do dokonań z lat 80 tych. Ponadto członkowie zespołu obiecali, że zaśpiewają oprócz własnych piosenek kilka z repertuaru Modern Talking

Bilety w cenie 60 zł można nabyć w sklepach sieci Empik oraz w internecie za pośrednictwem portalu ebilet.pl.

(źródło: Krzysztof Kalkowski)

Patronat medialny nad imprezą objął serwis elblag.net

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%