› bieżące
12:10 / 03.02.2013

Hitparada za nami! Zobacz, jak bawili się elblążanie przy hitach disco (video)

Hitparada za nami! Zobacz, jak bawili się elblążanie przy hitach disco (video)

fot. Rafał Kadłubowski

Bad Boys Blue, Francesco Napoli, Gina T., Fancy oraz Systems In Blue – oni wszyscy byli wczoraj (25 stycznia) w elbląskiej hali CSB i - mimo dojrzałego wieku – pokazali, jak gra się ponadczasową muzykę, która porusza tłumy. 

Koncert rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, ale zgromadzona publiczność cierpliwie czekała na przybycie gwiazd. Zabawę w hali przy ulicy Grunwaldzkiej rozpoczął Francesco Napoli - czystej krwi Włoch - śpiewając swoje hity: m.in. Balla Balla, Lady Fantasy, czy Americano. U jego boku nie zabrakło Laury del Conte, z którą Francesco zaśpiewał nowsze utwory. Podczas wywiadu udzielonego specjalnie dla elblag.net, Francesco podkreślił, że uwielbia Polskę i pozytywną publiczność.

Tak było i tym razem, bo elblążanie bawili się naprawdę świetnie, często wspólnie śpiewając włoskie hity. Gwiazdor z południa Europy zaprosił na scenę kilka fanek, które za zadanie miały śpiewać u jego boku. Jak wyszło? To możecie zobaczyć w naszym materiale wideo.

Po gorących rytmach z Italii nadeszła kolej na Ginę T. Holenderka w swoim repertuarze zamieściła takie utwory jak: Tokyo by Night, In my dreams oraz Hey Angel. Taneczne piosenki pozwoliły zgromadzonym gościom na świetną zabawę. Sama piosenkarka zapytana przez nas, czy widzi różnicę w muzyce pomiędzy latami '80, a teraźniejszymi hitami, stwierdziła dyplomatycznie, że wszystko idzie z duchem czasu.

Jako trzeci wystąpił znany miłośnikom muzyki disco lat '80 – Fancy. Niemiecki artysta, mimo prawie 67 lat na karku, zrobił istne show na elbląskiej scenie. Jego kontakt z publicznością był niesamowity, co znalazło swoje odwzajemnienie. Autor takich kawałków jak: Angels Eye, Fools Cry i superhitu Flames of Love całą swoją energię przekazał publice, a ponad 30-letnia kariera w żadnym stopniu nie wprowadziła rutyny w jego występach.

Jako przedostatni wystąpił zespół System in Blue, który wcześniej występował jako Blue System. Grupa zmieniła swoją nazwę po odejściu z zespołu Dietera Bohlena – wokalisty Modern Talking. Strata światowej gwiazdy muzyki Pop nie przeszkodziła muzykom w kontynuowaniu swojej błyskotliwej kariery, co udowodnili podczas wczorajszego koncertu.

Całe widowisko zakończyła grupa Bad Boys Blue, w jego składzie pozostał tylko jeden artysta z pierwotnego składu - John McInerney. Występ grupy wręcz elektryzował, wokalista zszedł ze sceny śpiewając wspólnie z publicznością, co wśród niektórych wzbudziło niesamowite emocje. Nie zabrakło utworów: Come Back and Stay, Pretty Young Girl oraz Kisses and Tears. Udało nam się porozmawiać z liderem grupy, co ciekawego nam powiedział? To będziecie mogli sprawdzić w naszym materiale wideo.

Hitparada zgromadziła w elbląskiej hali CS-B ponad tysiąc fanów muzyki disco nie tylko z Elbląga, ale także z okolicznych miast. Czy impreza była udana? Według nas jak najbardziej, publika była zadowolona, powróciły wspomnienia lat 80-tych i 90-tych. Jeżeli chcecie ocenić sami, to zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć oraz materiału wideo z relacją oraz wywiadami.

Aktualizowaliśmy artykuł o zapowiedź wideo. (-dop. redakcja)

39
2
oceń tekst 41 głosów 95%

Zdjęcia ilość zdjęć 89