› inwestycje komercyjne
06:42 / 31.01.2013

Hotel Młyn rozrasta się. Do zabytkowego zespołu dołączyła Biblioteka

Hotel Młyn rozrasta się. Do zabytkowego zespołu dołączyła Biblioteka

fot. Rafał Kadłubowski

Hotel Młyn w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. Jubileusz zainaugurowano otwarciem nowego czterogwiazdkowego obiektu hotelowego, w którym oprócz miejsc noclegowych mieści się basen, spa i duża sala konferencyjna. Ciekawostką jest to, że budynek ten został przeniesiony z ul. Pocztowej. Najpierw cegła, po cegle gmach dawnej biblioteki został rozebrany, by w ciągu 4 lat odrodzić się w nowym miejscu.

Hotel Młyn został otwarty w 2003 r. Jego właściciel Stefan Kotowski, wybudował go na gruzach Zabytkowego Zespołu Młyna Wodnego, którego historia sięga XIII wieku.

- Jestem sympatykiem zabytków, który nie tylko je lubi oglądać, ale i tworzyć – przyznaje Stefan Kotowski. - Jak zobaczyłem w latach 90-tych ten młyn, w stanie zrujnowanym, rozkradzionym i spalonym, to już wtedy widziałem w nim jego piękno, które powstało po 7 latach pracy nad jego odbudową. Uznałem, że taki obiekt, z takimi murami, z taką dekoracją architektoniczną, musi być odrestaurowany i wrócić do świetności, łącznie z życiem wewnątrz. Tak też się stało.

Odrestaurowany obiekt Zabytkowego Zespołu Młyna Wodnego, był zaledwie pierwszą częścią budowy w tym miejscu prawdziwego kompleksu hotelowego. Zwieńczeniem dzieła, było przeniesienie z ul. Pocztowej zabytkowego budynku dawnej biblioteki.

- Nasz hotel odczuwał brak miejsc noclegowych, stąd uznałem, że kolidujący z przebudową ulicy Pocztowej stary budynek biblioteki, doskonale będzie pasował na tym terenie przy ul. Kościuszki. Na początku w 2009 r. rozebraliśmy ten obiekt, po czym odbudowaliśmy go od nowa w tym miejscu – opowiada właściciel Hotelu Młyn.

Dziś kompleks hotelowy przy ul. Kościuszki, to dwie odrębne części: trzygwiazdkowy Hotel Młyn Aqua SPA oraz czterogwiazdkowy Hotel Młyn Biblioteka. Obie części połączone są przejściem podziemnym.

- Architektura wewnętrzna nowootwartego budynku pozwoliła nam na spełnienie wymagań dla hotelu czterogwiazdkowego. Hotel Młyn w budynku dawnej Biblioteki mieści obecnie basen, saunę mokrą i saunę suchą, jacuzzi oraz masaże wodne w basenie rekreacyjnym. Oprócz tego na wyższych kondygnacjach znajduje się sala konferencyjna oraz 20 czterogwiazdkowych pokoi – wylicza Stefan Kotowski.

Na otwarciu nowego budynku hotelowego plany właściciela obiektu się nie kończą. W planach jest jeszcze wykonanie prac związanych z atrakcyjnym zagospodarowaniem terenu przylegającego do Młyna.

- Chcemy zrobić elegancką bramę wjazdową, którą była tu w dawnych czasach, ale została zburzona. Planujemy także zadbać o teren przyległy bezpośrednio do obu hoteli. Powstanie zieleń parkowa, która jest zarejestrowana jako fragment zabytku tego terenu – zdradza Kotowski.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 24