› bieżące
17:27 / 28.05.2013

I Debiuty Elbląga w kulturystyce - zobacz relację z zawodów !!!

I Debiuty Elbląga w kulturystyce - zobacz relację z zawodów !!!

fot. Piotr Szulc

W dniu 25 maja w Studio fitness Odessa odbyły się I DEBIUTY ELBLĄGA w Kulturystyce im. Stanisława Sobczyka! Były to pierwsze tego typu zawody zorganizowane w naszym mieście, dostępne zarówno dla elblążan, jak dla wszystkich pasjonatów kulturystyki spoza granic miasta. Nie mogło oczywiscie zabraknąc samego mistrza Stanisława Sobczyka, dwukrotnego złotego medalisty Mistrzostw Polski i finalisty Mistrzostw Europy, który zaprezentował swoje umiejętności przed liczna publicznością.

Zawody zostanły przeprowadzone w 4 kategoriach wagowych: kategoria wszechwag dla debiutantów, kategoria mężczyzn w kulturystyce do 80 kg, kategoria mężczyzn w kulturystyce powyżej 80 i kategoria Open mężczyzn i kategoria Open wszechwag. Zasady przeprowadzenia zawodów były ściśle zgodne z przepisami PZKFiTS (IFBB) nad, którymi czuwała ekipa siedziowska.

Celem imprezy była przede wszystkim popularyzacja kulturystki, jako jednej z form rekreacji ruchowej, którą oprócz zdrowia zapewnia także wspaniały wygląd.

Zawody zaczęły się o godzinie 13 weryfikacją zawodników i ważeniem, a zakończyły pokazem dwukrotnego mistrza Polski w kulturystyce z 2007 i 2011 r., wielokrotnego uczestnika Mistrzostw Polski oraz finalisty Mistrzostw Europy, Stanisława Sobczyka, który za całokształt swojej sportowej kariery otrzymał statuetkę od organizatorów zawodów.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Multiplatforma Miejska - elblag.net, natomiast realcję radiową można było usłyszeć na antenie Radia E-ska.

W I Debiutach Elbląga w kulturystyce licznie dopisali sponsorzy, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody dla zawodników i zwycięzców poszczególnych kategorii. Sponsorami byli: Studio Tatuażu Artystycznego „Styleink”, Hydrobud – Systemy Grzewcze i Sanitarne, Agencja Reklamy Kreatywnej „elit”, Hotel SPA „Srebrny Dzwon”*** Kadyny, Zakład Szklarski „Miś”, Bodymass.pro, Lanchee, Mapei, zaś sponsorami głównymi imprezy byli: Studio Fitness Odessa, Kuchnia Domowa, Krzysztof Panas,Fantazja – Producent Reklam.

Zwycięzców poszczególnych kategorii wybierali sędziowie, którzy mieli niełatwe zadanie ze względu na wysoki poziom zapreznetowanych sylwetek uczestników. Nagrodą główną zawodów był voucher o wartości 1000 zł do zrealizowania w Studio Tatużu Artystycznego "Styleink".

W kategorii wszechwag debiutantów zwyciężył Marcin Gąsiorowski, mieszkaniec Elbląga, który aktywnie uprawia sport i kulturystyke. Z wyniku był bardzo zaskoczony i zadowolony. Marcina wspierała liczna grupa kibiców. Po tak znaczym sukcesie zapowiedział chęć startu w eliminacjach Mistrzostw Polski w kulturystyce. 

W pozostałych kategoriach wyniki wyglądały nastepująco:
- zwycięzca w kategorii wszechwag debiutantów - Marcin Gąsiorowski
- zwycięzca w kategorii do 80 kg - Aleksander Kowalski
- zwycięzcą w kategorii powyżej 80 kg - Piotr Rzadkiewicz
- zwycięzcą w kategorii open mężczyzn i open wszechwag - Aleksander Kowalski

Ważnym elementem całej oprawy zawodów była bardzo liczna publiczność, która aktywnie brawami wspierała zawodników, a także dopingowała swoich faworytów.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video i obszernej galeri zdjęć z zawodów.

27
0
oceń tekst 27 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 81