› zapowiedzi
20:45 / 11.12.2015

I liga piłki ręcznej: KS Meble Wójcik Elbląg - Mueller MKS Grudziądz LIVE VIDEO

I liga piłki ręcznej: KS Meble Wójcik Elbląg - Mueller MKS Grudziądz LIVE VIDEO

Pierwsza runda I ligi piłki ręcznej dla niektórych zespołów już się zakończyła, a dla pozostałych zbliża się do końca wielkimi krokami. Większości drużyn pozostało do rozegrania już tylko jedno spotkanie. Wśród tych ekip nie ma jednak elbląskiego klubu Meble Wójcik, który ma podjęcia jeszcze dwóch rywali: najbliższego już jutro (sobota, 12 grudnia, godz. 17:00, CSB) w postaci MKS-u Grudziądz oraz tydzień później w postaci gdańskiego Wybrzeża (wyjazdowy). Po tym ostatnim pojedynku dowiemy się, na którym miejscu ostatecznie zakończy pierwszą część sezonu drużyna Dariusza Molskiego. Skupmy się jednak na najbliższej przyszłości.

Z całym szacunkiem dla przeciwnika, który zawita do Elbląga za niespełna 24 godziny, w meczu 13 kolejki jest tylko jeden kandydat do zwycięstwa i jest to zespół „Meblarzy”. Na potwierdzenie tej tezy niech posłużą nam statystyki obecnego sezonu. Goście przed ich ostatnim spotkaniem plasują się na przedostatniej pozycji z jednym, symbolicznym, triumfem na koncie nad najsłabszą ekipą w stawce pierwszoligowców, czyli ŚKPR Świdnica (w 10 kolejce jedną bramką 30:29). Na ich liczniku jest także pokaźna liczba straconych bramek – dokładnie 385 (5 bramek więcej dał sobie rzucić tylko jeden zespół – SMS Gdańsk). Mają jednak w drużynie byłego szczypiornistę Wójcika, czyli Mateusza Kostrzewę, który jest wiodącą postacią tego młodego teamu. Zawodnik reprezentujący barwy grudziądzkiego zespołu w dotychczasowych 12 kolejkach popisał się aż 45 celnymi rzutami na bramki przeciwników i dzięki temu znajduje się w pierwszej 20 najlepiej punktujących piłkarzy. Czy to jednak nie za mało, aby wygrać z elblążanami?

Im dalej w las, tym lepiej prezentuje się zespół trenera Molskiego. Lepiej byłoby dla nich, żeby ta runda tak szybko się nie kończyła, ale skoro tak musi się stać, to warto przed przerwą dorzucić do klubowej kasy dodatkowe 4 punkty. Na niekorzyść przyjezdnych (a korzyść gospodarzy) przemawia ponad wszystko bardzo wysoka dyspozycja strzelecka „Meblarzy”, którzy od trzech spotkań nie schodzą poniżej pułapu 30 goli na mecz. Dodatkowo elblążanie są jedną z dwóch najlepiej broniących drużyn w sezonie 2015/2016. Ponadto odnotowali ostatnio 5 kolejnych zwycięstw i ciężko byłoby komukolwiek uwierzyć w to, że w najbliższą sobotę ta seria się nie wydłuży. Na „własnych śmieciach” Wójcik przegrał tylko raz – z liderem rozgrywek. Poza tym odniósł same przekonujące wygrane. Rundę zakończyła już Warmia Traveland i na ten moment szczypiorniści z Elbląga tracą do olsztyniaków 6 punktów. Mają oczywiście 2 mecze przed sobą, ale trzeba wycisnąć z nich maksimum, żeby nie stracić kontaktu z liderującym zespołem Warmii.

W związku z poprzednim niepowodzeniem dotyczącym relacji LIVE z meczu „Meblarzy” jesteśmy podwójnie zmotywowani, aby dać możliwość wszystkim do uczestniczenia w zawodach za pośrednictwem naszego portalu. Zatem o godzinie 17:00 będzie można zobaczyć spotkanie na żywo 13 kolejki I ligi: Meble Wójcik Elbląg vs. Mueller MKS Grudziądz. Zapraszamy!

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Meble Wójcik Elbląg ograł Grudziądz

13.12.2015 komentarzy 1

Podopieczni trenera Dariusza Molskiego imponują formą. Gospodarze byli faworytem spotkania z beniaminkiem MKS Muller Grudziądz, który jest najsłabszym...