› bieżące
14:30 / 24.03.2015

I LO w Elblągu zwycięzcą etapu wojewódzkiego konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

I LO w Elblągu zwycięzcą etapu wojewódzkiego konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

fot. A. Cybulska

Uczniowie I LO znaleźli się w gronie 16 zespołów, które 24 kwietnia będą rywalizowały w finale konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Spośród ponad 300 szkół, które wzięły udział w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, do drugiego etapu przeszło 213 z nich.

pierwszym etapie Konkursu wzięły udział cztery elbląskie szkoły. 16 marca br. podczas wojewódzkiego etapu konkursu w Olsztynie do rywalizacji stanęło 11 zespołów z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Nasze miasto reprezentowali laureaci I etapu konkursu, a mianowicie uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, a także z Zespołu Szkół Ekonomicznych  i Ogólnokształcących w Elblągu.

Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, zwyciężyli uczniowie I LO Urszula Chrośniak i Jakub Sosnowski, pod opieką nauczyciela Pani Janiny Mazuś,  którzy 24 kwietnia będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie i  powalczą o zwycięstwo w finale konkursu.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa oraz poziomu wiedzy jaką wykazali się nasi uczniowie znajdując się w czołówce finałowej 16 –stki.

W pierwszej edycji Konkursu Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych wzięły udział szkoły, które uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”.  Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W czasie czterech lekcji uczniowie poznają istotę ubezpieczeń społecznych, jakie korzyści wynikają  z opłacania składek, zasady funkcjonowania systemu emerytalnego, a także zasady prowadzenia własnego biznesu. Tematyka lekcji jest spójna z podstawą programową w szkołach ponadgimnazjalnych.

Materiały do prowadzenia lekcji wzbogacone zostały o prezentacje multimedialne do wszystkich czerech lekcji, jak i filmy dotyczące ubezpieczeń społecznych i działalności ZUS.

Nauczyciele, którzy chcą poprowadzić w swoich szkołach takie lekcje mogą liczyć na pomoc ZUS. Ze swojej strony służymy materiałami dydaktycznymi i fachowymi poradami w zakresie merytorycznym. Szczegółowe informacje na temat projektu oraz materiały dostępne są na stronach: www.zus.pl/edukacja   www.zus.pl/LekcjezZus

W sprawie udziału w projekcie „Lekcje z ZUS” oraz materiałów dotyczących projektu należy kontaktować się pod nr tel. 55 641 92 63 lub CybulskaAg@zus.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.

 

Agnieszka Cybulska        

Rzecznik prasowy             

Oddziału w Elbląg

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%