› bieżące
11:54 / 01.07.2013

I sesja Rady Miasta. Ślubowanie i przerwa do czasów wyborów prezydenckich (video)

I sesja Rady Miasta. Ślubowanie i przerwa do czasów wyborów prezydenckich (video)

fot. Marcin Pszczółkowski

Krótka była pierwsza część pierwszej sesji Rady Miasta Elbląga. Nowi radni złożyli ślubowanie i nastąpiła przerwa. Sesja zostanie wznowiona już po drugiej turze wyborów prezydenckich. Na sali obrad zabrakło dziś Jerzego Wilka (PiS) oraz Witolda Wróblewskiego.

Obrady nowo wybranej Rady Miasta otworzył Marek Bojarski, który jeszcze nadal pełni obowiązki prezydenta miasta. Życzył nowym radnym sukcesów i dobrej pracy dla miasta. Następnie głos zabrał radny – senior Zdzisław Olszewski (PiS), który poprowadził dalszą część obrad. Olszewski przedstawił wszystkich radnych z imienia i nazwiska. Następnie formułę ślubowania odczytywał najmłodszy wybrany radny – Robert Turlej (PO).

Po złożeniu ślubowania ogłoszona została przerwa w obradach, które zostaną wznowione już po zakończeniu drugiej tury wyborów prezydenckich. Dziś na sali obrad obecna była poseł Elżbieta Gelert – kandydatka na prezydenta miasta.

Nieobecny był natomiast wybrany na radnego miejskiego Jerzy Wilk (PiS), który również w drugiej turze będzie walczył o ten urząd. Jeśli nie zostanie wybrany na prezydenta miasta, będzie musiał złożyć ślubowanie na następnej sesji. Na sali obrad nie było także Witolda Wróblewskiego (KWW Witold Wróblewski), który jednak już zadeklarował, że zrezygnuje z mandatu radnego. Wróblewski pozostanie w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego.

Jakie zmiany zaszły w Radzie Miasta Elbląga? Przede wszystkim mamy 13 nowych radnych miejskich. Obecnie największym klubem jest PiS (10 radnych). Platforma z 7 radnymi jest drugim klubem. SLD ma 5 przedstawicieli, a KWW Witolda Wróblewskiego – 3. Na razie żadne formalne koalicje w Radzie Miasta nie są jeszcze znane.

12
2
oceń tekst 14 głosów 86%

Zdjęcia ilość zdjęć 40