› sport
12:46 / 02.05.2013

I Ty możesz zostać wilkiem morskim! Jachtklub Elbląg zaprasza na kurs

I Ty możesz zostać wilkiem morskim! Jachtklub Elbląg zaprasza na kurs

fot. www.zagle.com.pl

Spełniając oczekiwania wszystkich żeglarzy JACHTKLUB ELBLĄG organizuje kurs żeglarski obejmujący zakres wiedzy i umiejętności wymaganych do uzyskania patentu żeglarza jachtowego i patentu jachtowego sternika morskiego. To wszystko już za niespełna dwa tygodnie w siedzibie Jachtklubu Elbląg przy ulicy Radomskiej.

Rozpoczęcie kursu (zajęcia organizacyjne i pierwszy wykład) odbędzie się 11 maja 2013r. godz. 09.00 w sali szkoleniowej Jachtklubu Elbląg ul. Radomska 29. Jachtklub Elbląg położony jest na zachodnim brzegu rzeki Elbląg - jadąc w kierunku Gdańska mostem Unii Europejskiej widać przystań po prawej stronie – należy zjechać z mostu pierwszym zjazdem w lewo i jeszcze raz w lewo przejechać pod mostem około 500 m i skręcamy w prawo lekko do góry 50 m- Hotel „WODNIK”.

Zapisy przyjmuje telefonicznie lub osobiście sekretariat Jachtklubu Elbląg ul. Radomska 29, tel. 552326720. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbędą się w miesiącach maj-czerwiec 2013r. Kurs żeglarski składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna to cykl wykładów: przepisy, budowa jachtów, teoria żeglowania, zasady eksploatacji oraz manewrowania jachtem pod żaglami i na silniku, podstawy locji, wiadomości z zakresu ratownictwa wodnego, wiadomości z zakresu meteorologii, pomoce nawigacyjne, podstawowe zasady ochrony wodnego środowiska naturalnego, podstawowe przepisy prawa drogi na morskich i śródlądowych drogach wodnych, etykieta jachtowa. Każdy z uczestników otrzyma przed kursem możliwość kupna książki wraz z płytą CD z profesjonalnym programem szkolenia.

Część praktyczna kursu żeglarskiego to szkolenie umiejętności praktycznych: manewry pod żaglami, manewry jachtem żaglowym na silniku, kierowanie załogą, praca w charakterze członka załogi, prace bosmańskie. Kursy żeglarskie na patent żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego kończą się państwowym egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Patent żeglarza jachtowego uzyskuje osoba, która: ukończyła 14. rok życia; zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.

Patent jachtowego sternika morskiego uzyskuje osoba, która: ukończyła 18. rok życia; odbyła co najmniej dwa rejsy po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin żeglugi; zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.

Pozytywna ocena z egzaminu skutkuje otrzymaniem Patentu Żeglarza Jachtowego lub Patentu Jachtowego Sternika Morskiego.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%