› relacje
00:47 / 11.11.2012

Idź się wypłacz na kogoś innego ramieniu. Koncert George Dorn Scream w Mjazzdze.

Idź się wypłacz na kogoś innego ramieniu. Koncert George Dorn Scream w Mjazzdze.

fot. Konrad Kosacz

GDS to kapela prezentująca muzykę, którą możemy nazwać jako post rock lub rock alternatywny. Sobotnia impreza była koncertem pormującym ich nową płytę:  “Go Cry On Somebody Else’s Shoulder”. Bydgoski Zespół wystąpił w składzie: Magda Powalisz (wokal, gitara), Radek Maciejewski (gitara), Wojtek Trempała (bas), Marcin Karnowski (perkusja).

Można powiedzieć, że jest to już doświadczona kapela na polskiej scenie muzycznej. Istniej od 2006 roku i ma na swoim koncie 3 płyty. Nad nagraniem debiutanckiej płyty czuwali bracia Kapsa, znani chociażby z Temporary Noise Sextet, który w tym roku gościł na Jazzblągu.

Trzykrotnie wystąpili na żywo na antenie radiowej „Trójki” oraz dwukrotnie na festiwalu Off w Mysłowicach. Zagrali ponad 150 koncertów w Polsce i za granicą.

Docenieni przez Agnieszkę Szydłowską, z radiowej Trójki, to dzięki niej George Dorn Screams – jako jeden z niewielu polskich wykonawców – znalazł się na jednej płycie obok takich grup, jak Editors, Of Montreal czy Blonde Redhead.

Dziś w Elblągu, przed samym koncertem, jeden z widzów, widząc jak na środek sali wnoszone sa fotele, zawołał: "ej, ja chce sobie trochę poskakać!" w odpoweidzi usłyszał: "to tam w rogu stoi kanapa!" Cięta riposta była trafna, styl muzyki jaki prezentują, to raczej spokojna muzyka, do posłuchania wieczorem na słuchawkach. Choć w koncercie na żywo niesamowite wrażenie zrobiły na mnie gitary. Mocne zagrania z przesterowaniami przyprawiałały momentami o ciarki na plecach. Szkoda trochę, że wokal zszedł na dalszy plan. Mocno słumiony głos wokalistki gdzieś uciekł. Nie wiem czy to kwestia nagłośnienia czy raczej stylu, w którym rola wokalu jest mocno zrdeukowana. Nie mniej - koncert rewelacyjny, a kto nie był niech żałuje, bo bilety były naprawdę nie drogie.  

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego koncertu (10 listopada 2012), zespołu George Dorn Scream. 

Więcej o zespole na stronie: www.georgedornscreams.wordpress.com

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 23