› poradnik
09:23 / 02.03.2012

Idzie wiosna, zobacz to!

Idzie wiosna, zobacz to!

Nie ma wątpliwości, że o czystość szyb - zwłaszcza przedniej - należy dbać bez względu na porę roku. Wiosną natomiast warto pokusić się o coś więcej: gruntowne porządki po sezonie zimowym.

Jesienne i zimowe miesiące to czas mało łaskawy dla zmotoryzowanych. Szybko zapadający zmrok, śliska nawierzchnia nie ułatwiają kierowcom codziennych podróży, a posypywane solą jezdnie czy zalegające na poboczach błoto pośniegowe nie służą estetyce pojazdów.

W zimowe dni ciężko utrzymać samochód idealnie czystym, dlatego jeśli przychodzi względnie ciepły dzień warto pomyśleć o przygotowaniach do wiosny.

Przednia szyba auta jest kwestią kluczową przede wszystkim dla bezpieczeństwa, ale również komfortu podróży. Dlatego już teraz warto pomyśleć o tym, by dokładnie ją wyczyścić.

Przy czyszczeniu wszelkiego rodzaju szklanych powierzchni sprawdza się ircha lub mikrofibra. Ta druga zwykle jest tańsza i łatwiej dostępna, również w niewielkich sklepach i marketach.

Mikrofibrę można używać zarówno na mokro, jak i na sucho. Używana „na sucho” sprawdza się przy polerowaniu szyby i podczas usuwania pary. „Na mokro” posłuży wówczas, gdy na szkle pojawią się silniejsze zabrudzenia.

Co zrobić ze ściereczką, gdy jej wygląd będzie wskazywał, że sama wymaga czyszczenia? Wystarczy wyprać ją w pralce, po czym zabrać ze sobą w kolejną trasę.


Źródło: Paclan
 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%