› zapowiedzi
01:18 / 06.11.2018

II Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej już dzisiaj, 6 listopada

II Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej już dzisiaj, 6 listopada

fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Już we wtorek 6, listopada, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bema 37 odbędzie się II Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej. 

Jak poinformowala nas pani Małgorzata Wiczenbach, pomysłodawczyni tego wydarzenia, zgłosiło się około 100 uczestników, w tym ponad 25 solistów z Elbląga. W festiwalu – oprócz wykonawców z naszego miasta – wezmą udział także dzieci z Jegłownika,  Kazimierzowa oraz Bielicy (gmina  Godkowo). Odbędzie się aż 36 przesłuchań w kategoriach: szkoły podstawowe (klasy IV - VIII) oraz szkoły ponadpodstawowe. Obejmą one prezentacje zarówno zespołów, jak i solistów.

Przesłuchania rozpoczną się o godz. 11.00. Na godz. 13.30 zaplanowano ceremonię wręczania nagród i wyróżnień. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w budynku MDK przu ul. Bema odbyła się pierwsza edycja festiwalu. Zainteresowanie było bardzo duże. Przez scenę przewinęło się ponad 30 młodych elblążan, którzy zaprezentowali bardzo róznorodny repertuar składający się z pieśni patriotycznych, które pochodziły z różnych okresów historycznych. Oprócz nich wystąpiło ponad 100 dzieci, które dały m.in. pokaz tańców narodowych.

 Zobaczcie naszą fotorelację z ubiegłorocznej edycji festiwalu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Tłumy w MDK na I Elbląskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej (+ zdjęcia)

11.11.2017 komentarzy 12

9 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. gen. Józefa Bema w Elblągu odbył się I Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej....