› zapowiedzi
08:10 / 16.05.2018

II Elbląski Konkurs Pianistyczny

II Elbląski Konkurs Pianistyczny

Już wkrótce w naszym mieście gościć będziemy najlepszych młodych polskich pianistów. Przyjadą oni wraz z nauczycielami i opiekunami między innymi z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Białegostoku, Olsztyna, Włocławka, Lublina i innych ośrodków. Organizatorem II EKP jest Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki w Elblągu,a patronat honorowy objął prezydent Elbląga.

Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach wiekowych: 3-4 oraz 5-6 klasy podstawowych szkół muzycznych. Do udziału w pracach jury przyjęli zaproszenie wybitni polscy pianiści z Katowic, Gdańska i Bydgoszczy. Przewodniczyć im będzie po raz kolejny prof. Wojciech Świtała z Akademii Muzycznej w Katowicach, który juroruje m.in. słynny Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Warszawie.

Imprezie towarzyszyć będzie webinarium dr Jadwigi Śmieszchalskiej dotyczące fizycznego i mentalnego przygotowania do konkursów muzycznych oraz konsultacje z psychologiem muzyki, elblążanką dr Magdaleną Gliniecką-Rękawik. Ciekawym wydarzeniem będzie również prezentacja najnowszych instrumentów klasycznych i cyfrowych firmy Yamaha. Każdy będzie mógł spróbować gry między innymi na pianinie hybrydowym .

Przesłuchania mają charakter otwarty dla publiczności i będą zakończone koncertami laureatów zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia konkursu. Wszystkie wstępy są wolne od opłat. Zapewniamy również nieodpłatny poczęstunek dla wszystkich uczestników i słuchaczy. Nasi goście będą mogli zaopatrzyć się w nuty i muzyczne gadżety u wystawców. Serdecznie zapraszamy elbląskich melomanów!

 

Harmonogram ramowy EKP

 

18 maja 2018 (piątek)

10.30-13.00 przesłuchania grupy młodszej

13.00 webinarium „Fizyczne i mentalne przygotowanie do konkursów pianistycznych”

14.30-16.30 przesłuchania grupy młodszej

17.30 prezentacja instrumentów Yamaha

18.30 rozdanie nagród i koncert laureatów grupy młodszej

 

19 maja 2018 (sobota)

9.30-13.30 przesłuchania grupy starszej

9.00-11.00 konsultacje z psychologiem muzyki

14.45 rozdanie nagród i koncert laureatów grupy starszej

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%