› bieżące
14:24 / 05.11.2012

II Elbląskie Forum Gospodarcze już za miesiąc

II Elbląskie Forum Gospodarcze już za miesiąc

fot. cns.pl

Rozwój lokalnej gospodarki, poprzez współpracę transgraniczną Elbląga z Kaliningradem będzie wiodącym tematem II Elbląskiego Forum Gospodarczego, które odbędzie się 5 grudnia.

Organizator, którym jest Urząd Miejski w Elblągu zaprosił do udziału przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji wspierania biznesu z Polski i Rosji, przedstawicieli samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Obwodu Kaliningradzkiego.

Zeszłoroczne Forum, nad którym honorowy patronat objął Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, przyciągnęło do Elbląga specjalistów z Polski oraz Skandynawii. W trakcie inauguracji oraz podczas paneli dyskusyjnych zastanawiano się nad innowacyjnością i współpracą nauki z przemysłem oraz kwestiami rozwoju regionalnego i samorządności.

W tym roku tematem wiodącym będzie współpraca z obwodem kaliningradzkim. Ona już nabiera rozpędu. Elbląg we wrześniu otworzył bowiem swoje przedstawicielstwo w Kaliningradzie. Podobne Rosjanie otworzą w elbląskim Ratuszu Staromiejskim. Są to miejsca, gdzie turyści, przedsiębiorcy otrzymują pełen pakiet niezbędnych informacji począwszy od atrakcji turystycznych miast i regionów, a kończąc na ofertach inwestycyjnych. To też miejsca cyklicznych spotkań przedstawicieli różnych branż, wymian wiedzy i doświadczeń, nawiązywania biznesowych relacji.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%