› zapowiedzi
11:30 / 20.06.2016

III edycja Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2016

III edycja Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2016

W dniach 25-26 czerwca 2016 r. Orkiestra Wojskowa z Elbląga pod batutą kapitana Macieja Skrzypczaka weźmie udział w jednej z największych imprez muzycznych stolicy – III edycji Festiwalu Orkiestr Wojskowych „Warszawa 2016”.

Żołnierze-muzycy wyruszą na zgrupowanie we wtorek, by tam – u boku ośmiu innych orkiestr wojskowych z kraju oraz z zagranicy – rozpocząć intensywne próby do tej niezwykłej rewii.
Orkiestra weźmie udział również w imprezie towarzyszącej wydarzeniu – w koncercie na warszawskim Ursynowie, który odbędzie się w piątek 24-go czerwca o godz. 18:00.
Program koncertu jest bardzo zróżnicowany: obejmuje repertuar od marszowego, opracowań utworów ludowych, poprzez dzieła filmowe do szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i jazzu.

Koncert galowy odbędzie się w niedzielę 26-go czerwca o godz.16:00 w Centralnym Ośrodku Sportu – Hali Torwar. Muzycy Orkiestry Wojskowej z Elbląga zaprezentują tu pokaz musztry paradnej w zmienionej specjalnie na tę okazję wersji.

Gala rozpocznie się występem „orkiestry fanfarowej”, która złożona będzie z wybranych muzyków każdej z ośmiu orkiestr biorących udział w festiwalu.
Punktem kulminacyjnym, po zaprezentowaniu musztry paradnej przez wszystkie zespoły, będzie finał, podczas którego wspólnie zagrają muzycy wszystkich przybyłych orkiestr.

Najbardziej ambitnym punktem finału będzie utwór „Walking Around”, którym zadyryguje dowódca Orkiestry Wojskowej z Elbląga - kapitan Maciej Skrzypczak.
 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%