› bieżące
08:27 / 07.02.2013

III Mistrzostwa Elbląga w jedzeniu pączków na czas

III Mistrzostwa Elbląga w jedzeniu pączków na czas

fot. Konrad Kosacz

Tłusty Czwartek to może nie najzdrowsza, ale z pewnością jedna z najsmaczniejszych tradycji obchodzonych także w Polsce. W związku z tym redakcja Dziennika Elbląskiego zorganizowała (7 lutego) zawody dla dziennikarzy oraz mieszkańców Elbląga.

To już III Mistrzostwa Elbląga w jedzeniu pączków na czas. W samo południe, w piekarni Raszczyk, przy ulicy 1 Maja do rywalizacji staną przedstawiciele elbląskich redakcji. Nie da się ukryć, że "puchar" od dwóch lat znajduje się w rękach Rafała Maliszewskiego z Dziennika. Zobaczymy, czy uda się go pokonać. Nasza redakcja także postanowiła wystawić reprezentanta: drogą eliminacji trafiło na mnie. W roku 2011 udało mi się zająć w zawodach 3 miejsce, niewiele tracąc do lidera. Nawet nie marzę o tym, aby pobić rekord zeszłorocznego mistrza wśród elblążan - Andrzeja Suchanowskiego, który zjadł aż 9 (!) pączków. Liczę, że wszyscy czytelnicy elblag.net bedą trzymać za mnie kciuki.

Zawody polegają na zjedzeniu jak największej ilości pączków w ciągu pięciu minut. Dziennikarze startują o godzinie 12, natomiast o 15 odbędą się zawody dla elblążan. 

Konrad Kosacz

 

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%