› bieżące
11:36 / 02.03.2013

III Regionalny Konkurs Plastyczny "W Krainie Mojej Wyobraźni. Śniło mi się, że..."

III Regionalny Konkurs Plastyczny

Już po raz trzeci "Światowid" ogłasza konkurs plastyczny pn. "W Krainie Mojej Wyobraźni." W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło około 350 prac. W tym roku mamy nadzieję pobić rekord, a następnie zakończyć konkurs oficjalnym otwarciem wystawy i wręczeniem nagród jego laureatom.

Bogactwo świata dziecięcej wyobraźni jest niewiarygodne, a jeśli dodatkowo pod lupę weźmiemy to, co w dziecięcych głowach rodzi się podczas snu, ujrzymy świat nieobliczalny, pełen magii, niecodziennych zdarzeń, gdzie wszystko tak często dzieje się na opak, że wydaje się to być czymś zupełnie naturalnym.

Zaskakujący, pełen fantastycznych, kolorowych postaci oraz miejsc. Kreowany z twórczą swobodą. Taki jest właśnie świat dziecięcej wyobraźni... "Światowid" chce go utrwalić i pokazać, stąd konkurs, do udziału w którym zaprasza najmłodszych.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Przypomnieć sobie... sen - zabawny lub straszny i przełożyć wyśnioną historię na papier, a następnie opowiedzieć jego treść dokańczając zdanie: "Śniło mi się, że..."

- Ponieważ nie chcemy ograniczać dziecięcej kreatywności proponujemy wachlarz plastycznych środków, za pomocą których wypowiedzieć będzie się mógł mały twórca: malarstwo, grafika, collage, rysunek, techniki mieszane, szczegółowo odzwierciedlona scena ze snu lub luźna impresja na temat, a także... komiks - opowiada Helena Wojciechowska, pomysłodawca konkursu.

Wszystko to ma do wyboru uczestnik konkursu. Praca musi jedynie zmieścić się na jednej kartce w formacie od A3 do A0. Konkurs kierowany jest do uczestników wychowania pozaszkolnego, uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych. Prace można nadsyłać do końca listopada 2013 roku.

Edyta Jasiukiewicz
CSE Światowid

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%