› relacje
00:18 / 27.10.2013

Ile czasu potrzeba do rozstawienia namiotu cyrkowego?

Ile czasu potrzeba do rozstawienia namiotu cyrkowego?

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Często idąc do cyrku myślimy o tym co będzie w programie, czy klaun będzie śmieszny, czy magik będzie przekonujący. A mało kiedy zastanawiamy się nad tym kto i jak rozkłada olbrzymi namiot cyrkowy.

Namiot cyrku Korona, który gościł w sobotę w Elblągu ma około 40x40 metrów. Jest wysoki na 13 metrów. Składa się go na specjalną przyczepę. Do ciężarówek chowa się konstrukcję stalową namiotu, ławki, arenę itp.
Pozostałe samochody służą do przewozu ludzi, zwierząt, kasy i innych.

Namiot rozkłada się ręcznie. Zarówno złożenie jak i rozłożenie namiotu trwa trzy godziny.

Przyczepa i ciężarówki cyrkowe przyjeżdżają do miasta w nocy. Ustawianie namiotu rozpoczyna się z samego rana. Jego składanie, technicy zaczynają zaraz po spektaklu, jeszcze kiedy cyrk jest opuszczany przez widzów.

Zaintrygowany tym jak szybko i sprawnie działają cyrkowi technicy postanowiłem przyjrzeć się temu „widowisku”. Mimo chłodu i późnej pory, towarzyszyli mi wielcy fani cyrku, którzy przyszli do cyrku wraz z tatą – Karol i Dawid.

fot. Konrad Kosacz

 

 

Zobacz galerię jak to wyglądało!

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Powiązane artykuły

Cyrk Korona w Elblągu z niesamowitymi Białymi Lwami. Zobacz zdjęcia!

26.10.2013 komentarzy 2

Cyrk Korona, to największy i najpopularniejszy cyrk w naszym kraju.  Od 1993 roku prezentuje międzynarodowe spektakle, które nie tylko bawią, ale także...

Zdjęcia ilość zdjęć 45