› bieżące
08:47 / 04.09.2023

Ile kosztuje instalacja ogrzewania gazowego?

Ile kosztuje instalacja ogrzewania gazowego?

Wyzwania związane z wyborem właściwego systemu ogrzewania dla domu mogą być ogromne, a cena instalacji jest jednym z podstawowych czynników, które wpływają na ostateczny wybór. Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań w tym zakresie. Od lat ogromną popularnością cieszy się ogrzewanie gazowe, głównie ze względu na swoją wydajność i dość niskie koszty eksploatacji.

Ogrzewanie gazowe - co trzeba wiedzieć?

Istnieje sporo rozmaitych opcji ogrzewania gazowego, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Cena instalacji różni się w zależności od rodzaju gazu, kotła i potencjalnych dodatkowych rozwiązań. Okazuje się, że centralne ogrzewanie z kotłem gazowym na LPG i własnym zbiornikiem to jeden z najpopularniejszych wyborów, zwłaszcza w domach znajdujących się w regionach, gdzie sieć gazowa nie jest dobrze rozwinięta. W tym przypadku całkowity koszt instalacji wynosi ponad 30 000 złotych. Wlicza się w to 5 000 złotych za robociznę i ponad 25 000 złotych za materiały.

W przypadku instalacji ogrzewania gazowego opcjonalnie za dodatkowe 6 000 złotych można wybrać instalację powietrznej pompy ciepła zwiększającej wydajność i efektywność systemu. Alternatywnie, instalacja ogrzewania elektrycznego grzejnikowo-podłogowego może być znacznie kosztowniejsza w zakupie materiałów, lecz mniej wymagająca, jeśli mowa o robociźnie.

Ogrzewanie gazowe z kotłem kondensacyjnym na gaz ziemny

W wielu krajach sporą popularnością cieszy się ogrzewanie gazowe cena instalacji w tym przypadku nie jest wygórowana. W przypadku, gdy jest dostęp do gazu ziemnego, za system z kotłem kondensacyjnym trzeba zapłacić 19 000 złotych za materiały i 5 000 złotych za robociznę. To odmiana ogrzewania gazowego wyróżniająca się wyższą efektywnością i wydajnością, co w dłuższej perspektywie czasu przełoży się na oszczędność.

Trzeba pamiętać o tym, że cena instalacji ogrzewania gazowe jest ściśle związana z konkretnym rozwiązaniem. Sporo w tej kwestii zależy od dostępności konkretnego gazu i lokalnych przepisów.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%