› bieżące
11:53 / 01.03.2014

Ile kosztuje wynajem hali w Elblągu? Sprawdzamy poszczególne obiekty

Ile kosztuje wynajem hali w Elblągu? Sprawdzamy poszczególne obiekty

fot. Konrad Kosacz

Często mieszkańcy pytają: dlaczego jest tak mało wydarzeń, imprez, targów w naszym mieście? Postanowiliśmy choć po części odpowiedzieć na to pytanie. Docierają do nas sygnały, że ceny wynajmu hal w Elblągu są horrendalnie wysokie. Czy tak jest naprawdę?

Ma już parę lat, lecz w dalszym ciągu cieszy oko zarówno swoim wyglądem zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Najnowsze standardy, świetne wykończenie, oświetlenie, nagłośnienie, duża ilość sal pobocznych. Mowa oczywiście o hali CSB zlokalizowanej przy ul. Grunwaldzkiej. Prócz miejsca do rozgrywek sportowych mogłaby śmiało posłużyć do np. niedawno odbywających się targów ślubnych. Według informacji nieoficjalnych na przeszkodzie stanęła cena.

Według informacji podanych na stronie „wynajem całego obiektu na kiermasze, wystawy, targi – przedsięwzięcia komercyjne” to koszt (za 1 dzień) 6 557,38 złotych. 2 dzień – 3 278,69 złotych, a każdy następny to 1 639,34 złotych. Dodatkowo przygotowanie sali do imprezy to koszt 1000 złotych.

W Centrum Sportowo-Biznesowym (według informacji podanych na Wikipedii - cały kompleks) zmieści się 12500 osób – 2500 miejsc siedzących oraz 10000 stojących.

Dla porównania Hala Gdynia (pojemność około 5 tysięcy widzów) to koszt 20-25 tysięcy za dobę. Ergo Arena (15 tysięcy miejsc) kosztuje około 80 tysięcy złotych za dobę. Opera Bałtycka to wydatek rzędu 7 tysięcy złotych za 470 miejsc.

Hala MOS przy ulicy Kościuszki cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza w okresie studniówkowym. To miejsce powinno być już dawno wyremontowane, ale i tak w dalszym ciągu odbywa się tam wiele imprez kulturalnych i sportowych. Również na MOS-ie odbywa się wiele targów i wystaw.

Cena najmu tego miejsca kształtuje się na poziomie od 2000 do 4000 złotych w zależności od wielkości imprezy i ilości uczestników. Łącznie hala MOS posiada 2900 m2.

Jeżeli nie potrzebujemy aż tak wielu miejsc, zawsze możemy skorzystać z usług Teatru. To elbląskie centrum kultury również oferuje możliwość wynajęcia swoich sal. Teatr dysponuje dwiema salami: małą (80 miejsc) oraz dużą (512 miejsc). Niestety, pomimo prób kontaktu do dnia dzisiejszego nie uzyskaliśmy cennika najmu sal teatralnych. Nie jesteśmy w stanie podać ich kosztów.

Nie możemy zapomnieć o Ratuszu Staromiejskim. Ten również udostępnia dwie sale dla każdego chętnego. za wynajęcie sali koncertowo-konferencyjnej muszą zapłacić 120 zł (netto) za godzinę. Wynajęcie tzw. sali wielofunkcyjnej kosztuje 70 zł (netto) za godzinę. W cenie znajdują się podstawowe rzeczy (krzesełka, mikrofony, projektory) do przeprowadzenia szkoleń, konferencji itp. 

6
5
oceń tekst 11 głosów 55%