› policja
11:19 / 27.04.2018

Ile ofiar na drogach podczas majówki? Policja ostrzega i radzi jak przygotować się do podróży

Ile ofiar na drogach podczas majówki? Policja ostrzega i radzi jak przygotować się do podróży

fot. Policja.pl

Bilans ubiegłorocznej majówki w naszym województwie: dwie osoby zabite, 42 wypadki, 97 pijanych kierowców. Jak będzie w tym roku? Policjanci  już od dziś (27.04) podczas wzmożonych kontroli zwrócą szczególną uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa.  

Tradycyjnie majówka dla policjantów drogówki zapowiada się pracowicie ze względu na wzmożony ruch na drogach. Zwiększy się liczba patroli, które będą reagować na wszystkie wykroczenia. 

Zwrócą szczególną uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Skontrolują wymagane prawem dokumenty oraz przyjrzą się w jakim stanie technicznym jest auto. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą także uwagę na zachowanie pieszych oraz kierowców jednośladów

- wyliczają policjanci w komunikacie. Argumentują, że wszystkie działania po to, by na naszych drogach było bezpiecznie. 

Policjanci radzą jak przygotować się przed majówką do podróży. Należy zaplanować trasę. Kiedy podczas jazdy spada koncentracja, obniża się refleks, bezwzględnie należy zrobić sobie kilkunastominutową przerwę w podróży, pooddychać świeżym powietrzem, zjeść lekki posiłek czy napić się czegoś ciepłego. 

Przede wszystkim prowadząc auto należy zachować bezwzględną trzeźwość

- apelują policjanci. Podczas przygotowań radzą pomyśleć o dzieciach, bo kiedy się nudzą skutecznie potrafią rozproszyć uwagę. 

Bilans ubiegłorocznej majówki w naszym województwie: dwie osoby zabite, 42 wypadki, 97 pijanych kierowców, 417 kolizji drogowych. Jak będzie w tym roku czas pokaże. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%