› zdrowie i uroda
14:55 / 27.07.2012

Im mniej makijażu tym lepiej

Im mniej makijażu tym lepiej

fot. http://martjack-resources.s3.amazonaws.com/

Modny tego lata makijaż „no make up”, który stawia na naturalne piękno, doskonale wpisuje się w upodobania współczesnych kobiet. Jak się bowiem okazuje, coraz chętniej rezygnujemy z mocnych kolorów szminek, odstawiamy róż i puder, nie malujemy rzęs. 

Wynika tak z badań amerykańskiej firmy marketingowej NPD Group, która zauważyła znaczny spadek zużycia kosmetyków do makijażu u kobiet między 18. a 64. rokiem życia w porównaniu z ubiegłymi latami. Podobno ma to związek z kryzysem, wskutek którego wiele kobiet utraciło pracę i zwyczajnie, nie miało potrzeby każdego dnia robić sobie makijażu.
 
Zauważono też inny trend - zastępowania zwykłych podkładów fluidami o dodatkowym działaniu - zawierającymi filtry czy substancje redukujące zmarszczki. Popularnym wśród kobiet rozwiązanem są tzw. kremy BB, czyli Blemish Base. Idealnie zastępują ciężki fluid odświeżając cerę. Kremy BB oprócz lekkiej struktury posiadają jeszcze filtry UV. Dodatkowo, intensywnie nawilżają wysuszoną od słońca twarz. Magia kremów tego typu tkwi w ich wielofunkcyjności. Konsumentki chętniej sięgają po jeden produkt, który zastąpi kilka preparatów. 
 
Źródło: www.ofeminin.p
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%