› bieżące
11:00 / 10.01.2015

IMGW ostrzega: dziś w Elblągu też mocno zawieje

IMGW ostrzega: dziś w Elblągu też mocno zawieje

Tak jak zapowiadano, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej z Białego stoku wydał kolejne ostrzeżenie. Tym razem w nadesłanym dokumencie synoptycy zwracają uwagę na silny wiatr, który ma nawiedzić powiat elbląski jak i całe województwo warmińsko-mazurskie ok. godziny 18:00 i ma się utrzymać do godziny 18:00 dnia następnego.

Synoptycy z IMGW po raz kolejny, zgodnie z zapowiedziami, wystosowali ostrzeżenie dla naszego województwa. W swoim komunikacie zwracaja uwagę na duże, bo aż 90 % - owe prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru. Treść komunikatu brzmi: "Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w nocy z soboty na niedzielę".

Taki stan rzeczy ma się utrzymać od godziny 18:00 dnia dzisiejszego do jutra, również do godziny 18:00.

Także tym razem natura pokaże swoją potęgę. Wraz z silnym wiatrem w okolicznych rzekach przybędzie wody, co skutkować może wzrostem zagrożenia powodziowego na Żuławach Elbląskich. Nie został odwołany alarm powodziowy, co każe przypuszczać, że poziom wód jest stale monitorowany i w razie konieczności odpowiednie służby podejmą stosowne działania.

Źródło: IMGW-PIB

10
0
oceń tekst 10 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zapowiada się wietrzny weekend. Już dziś zacznie silnie wiać

09.01.2015 komentarzy 1

Kilka dni temu elblążanie z niepokojem przyglądali się poziomowi wody w rzece przy Bulwarze Zygmunta Augusta. Nawet w niewielkiej zwykle Kumieli przybyło wody....