11:08 / 04.01.2019

Impreza karnawałowa z motywem przewodnim - ciekawe pomysły na imprezę tematyczną w karnawale

Impreza karnawałowa z motywem przewodnim - ciekawe pomysły na imprezę tematyczną w karnawale

Huczne imprezy karnawałowe to doskonała okazja do tego, aby trochę zaszaleć i nadać imprezie jakiś motyw przewodni, tym bardziej że klasyczna zabawa w karnawale wiąże się z odpowiednimi przebraniami karnawałowymi. Jest to zatem ułatwienie dla jej uczestników w kwestii poszukiwania kostiumów na ten wieczór. Jaki wybrać motyw na imprezę karnawałową? Oto kilka propozycji, które z pewnością się sprawdzą i przypadną do gustu zaproszonym gościom.

Karnawał wenecki


Doskonałym motywem imprezy karnawałowej będą maski weneckie. Przede wszystkim dlatego, że karnawał wenecki jest powszechnie znany niemal na całym świecie i bardzo mocno kojarzy się z tym okresem. Dodatkowo motyw ten nie będzie wymagał od gości bardzo skomplikowanych przebrań karnawałowych, wręcz przeciwnie, będą mogli się ubrać całkowicie dowolnie, dodając do przebrania charakterystyczną maskę na twarz. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które imprezę karnawałową chciałyby zorganizować bardziej w formie balu czy bankietu, a więc w nieco bardziej eleganckiej wersji. Szeroki wybór masek, w tym masek weneckich znajdziesz w sklepie GoDan Party.

Impreza hawajska


Może się wydawać, że to dość oklepany motyw imprezy tematycznej, jednak wciąż jest aktualny i wzbudza pozytywne emocje. Będzie to dobre rozwiązanie na imprezę karnawałową, ponieważ w tym czasie za oknem panuje mroźna zima, a wszyscy tęsknią za ciepłym latem. Impreza hawajska to jeden z łatwiejszych do przygotowania motywów na zabawę, ze względu na swoją popularność. Wystarczy zaledwie kilka gadżetów i karnawałowych dekoracji, aby przenieść zaproszonych gości na gorące i klimatyczne Hawaje. Na takiej zabawie nie powinno zabraknąć:

  • balonów z motywem hawajskim i w kształcie ananasa,
  • girland z motywem ananasa, flamingów, czy palm,
  • konfetti w kształcie ananasa,
  • ozdobnych kubeczków w formie łupiny kokosa i ananasa,
  • rozet dekoracyjnych o motywach hawajskich,
  • naszyjników i bransoletek z kwiatów,

Te i inne dodatki z powodzeniem przeniosą wszystkich uczestników zabawy w zupełnie inny zakątek świata i sprawią, że impreza będzie naprawdę gorąca.

Impreza Hollywood


Świat filmów, czerwonych dywanów, gwiazd i celebrytów to również świetny motyw na imprezę karnawałową. Za sprawą kilku karnawałowych dekoracji można wyczarować klimat rodem z Los Angeles, a wszyscy zaproszeni goście będą mogli poczuć się jak największe gwiazdy Ameryki. Aby wprowadzić na imprezie nastrój Hollywood, przydadzą się banery, girlandy i ozdoby wiszące nawiązujące do świata filmu. Przydatne będą również zdjęcia największych gwiazd, które zawisną na ścianie jako dekoracja. Nie może zabraknąć także charakterystycznego czerwonego dywanu, który bez wątpienia jest bardzo ważną częścią amerykańskiego świata filmu. Nie powinno również zabraknąć konfetti, złotych dekoracji czy motywu gwiazd. Dekoracje karnawałowe dostępne są w sklepie GoDan Party.

Impreza disco / retro


Powrót do sentymentalnych lat 70. i 80. to doskonała okazja do tego, aby powspominać dawne dzieje lub zagłębić się w to, jak kiedyś wyglądały prywatki i gorączka sobotnich nocy w klubach tanecznych. Minione dekady zawsze są dobrym pomysłem na motyw przewodni, ponieważ poszukiwania odpowiedniego stroju nie są trudne. Niemal każdy ma jeszcze w szafie na strychu jakieś sentymentalne części garderoby, których szkoda mu było wyrzucić. Z pewnością coś by się jeszcze znalazło w garderobie ojców i matek, a może nawet babć. Sklepy z odzieżą używaną również obfitują w tego typu ubrania. Czasem wystarczą nawet odpowiednie dodatki, takie jak neonowe kapelusze, peruki afro, getry, welurowe froty, kolorowe body i legginsy. Inspiracją mogą być stare zdjęcia rodzinne, ale również filmy i seriale, które były prawdziwym hitem przed 30-oma laty.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%