› imprezy
09:59 / 16.01.2013

Improwizacja w duecie. Niezwykłe warsztaty taneczne w Scenie Na Piętrze

Improwizacja w duecie. Niezwykłe warsztaty taneczne w Scenie Na Piętrze

Jest jedną z lepiej znanych i chyba najbardziej charakterystyczną formą tańca współczesnego. „Światowid” zaprasza na warsztaty z Kontakt Improwizacji, które odbędą się w niedzielę, 20 stycznia na Scenie Na Piętrze.

W niedzielę, 20 stycznia, odbędą się kolejne warsztaty kontakt improwizacji. W grudniu odbyło się spotkanie pilotażowe i sami uczestnicy mogli się przekonać, że jest to forma tańca i pracy otwarta dla każdego, bez względu na umiejętności. W styczniu odbędzie się kolejne spotkanie, na które mogą przyjść również nowi uczestnicy bo warsztaty są otwarte dla wszystkich.

Warsztaty odbywają się w ramach "Laboratorium ciała". - To cykliczne spotkania, na które można będzie dołączyć w każdej chwili, jeśli tylko zainteresujesz się zaproponowanym przez nas tematem – mówi Edyta Machul, organizator warsztatów.

Kontakt Improwizacja (CI) polega na improwizacji w duecie, której istotą jest wzbudzanie ruchu partnera poprzez nieustanny kontakt: impuls pochodzący od jednego tancerza jest początkiem ruchu drugiego, który podążając za sygnałem spontanicznie reaguje. CI jest wykorzystywane przez artystów, performerów i tancerzy, jest używane w treningach rozwijania wrażliwości ciała, w pracy z ciałem czy terapii tańcem, jest przedmiotem kursów w szkołach tańca, tematem dla prac magisterskich i doktorskich oraz książek edukacyjnych.

- Na warsztatach poprzez proste ćwiczenia odkryjemy jak wchodzić w taniec – opowiada Anna Haracz. - Skupimy się na słuchaniu i czytaniu naszego własnego ciała, po to, by łatwiej nam było słuchać i czytać ciało partnera.

Warsztaty prowadzić będzie Anna Haracz, tancerka, choreograf, nauczycielka jogi, założycielka Teatru Tańca i Muzyki KINO VARIATINO, więcej info: www.kinovariatino.pl.

Warsztaty Kontakt Improwizacji odbędą się 20 stycznia, w godz. 11.00 – 15.00 na Scenie na Piętrze.
Cena: młodzież 30 zł, dorośli 40 zł.
Zgłoszenia na zajęcia przyjmuje Edyta Machul: e-mail: edyta.machul@swiatowid.elblag.pl lub telefoniczne: 55 611 20 65.

Edyta Jasiukiewicz, CSE "Światowid"

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%