08:20 / 19.03.2013

Inauguracyjny Turniej o Puchar Prezesa Olimpii Elbląg za nami!

W minioną niedzielę (17 marca) w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu odbył się I Turniej o Puchar Prezesa Olimpii Elbląg. W zawodach udział wzięło czternaście zespołów (rocznik 2005 i młodsi). Zwycięzcą okazała się drużyna Olimpii 2004 Elbląg.

Podczas turnieju rozegrano 35 spotkań (każde spotkaniu 10 minut, bez przerw; w razie remisu w fazie pucharowej decydowały rzuty karne), które wyłoniły zwycięzców zawodów. Pierwsze miejsce zajął zespół Olimpii 2004 Elbląg, który w finale pokonał Gryf Tczew I w rzutach karnych (2-1, w regulaminowym czasie gry padł wynik 0-0). Miejsce trzecie przypadło Beniaminkowi Starogard Gdański, który wygrał z Olimpią Elbląg I, również w rzutach karnych (2-1, w regulaminowym czasie gry padł wynik 0-0).

Kolejne miejsca zajęły zespoły: 5. Concordia Elbląg 6. Akademia Piłkarska Gdynia 7. Jedynka Reda 8. Olimpia Elbląg II 9. Pomezania Malbork 10. Agat Jegłownik 11. Elbląska Szkółka Piłkarska 12. Bałtyk Gdynia 13. Arka Gdynia 14. Gryf Tczew II

Organizatorzy przyznali indywidualne wyróżnienia: Najlepszy strzelec – Wiktor Karnowski (Gryf Tczew) (zdobył tyle samo bramek co Jakub Ziółkowski, w związku z czym o ostatecznym zwycięstwie zadecydowały rzuty karne) Najlepszy zawodnik – Jakub Ziółkowski (Concordia Elbląg) Najlepszy bramkarz – Jakub Kolpert (Olimpia 2004 Elbląg) Najmłodszy zawodnik – Remik Lipowski, 4 lata (Elbląska Szkółka Piłkarska)

Wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale i dyplomy.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu sponsorów:

Sponsorzy główni: Jacek Perliński (akcjonariusz NZOZ „Twoje Zdrowie” w Elblągu) oraz Adam i Michał Meyer (Firma Meyer)

Sponsorzy: Piekarnia Bogdanka, Wulkanizacja DANA, ULWE Meble, Amanda Meble, Hydrobud, Elbląskie Centrum Mięsne El-Hurt, Ergo Hestia Paweł Miller, Hurtownia BIG